Siyasi xəbərlər oxumaq üçün Yenixeber.az saytında ən son siyasət xəbərləri yer almaqdadır. Ölkədə və dünyada baş verəmn ən son siyasi xəbərlər oxucularımıza təqdim olunur. Siyasi xəbərlər ən çox oxunan xəbərlər sırasındadır. Dünyada baş verən siyasi proseslərlə müqayisədə, təbii ki, ölkədaxili siyasət daha çox maraq kəsb edir. 44 gün davam edən və Azərbaycanın qələbəsi ilə nəticələnən İkinci Qarabağ müharibəsindən sonra ölkədə siyasi xəbərlərə olan maraq daha da artıb. Bu, Azərbaycanın beynəlxalq sferada mövqeyini daha da gücləndirməsi ilə əlaqədardır.
Siyasi xəbərlər kateqoriyasında prezident və parlament seçkilərindən tutmuş, ölkə başçısının və nazirlərin daxili və xarici səfərləri, Qarabağda baş verən ən son yeniliklərə qədər, bütün məlumatlar yer alır. Ölkə rəhbərinin çıxışları, yerli və xarici KİV-ə verdiyi müsahibələr, digər dövlət başçıları ilə apardığı müzakirələr oxucular tərəfindən daha çox diqqətdə saxlanılır. Eyni zamanda, yüksək vəzifələrdə yer alan digər rəsmi şəxslərin açıqlamaları da böyük maraqla qarşılanır.