Sosial xəbərləri, cəmiyyətdə baş verən gündəlik hadisələr, qurumlar tərəfindən həyata keçirilən sosial layihələr haqda xəbər tutmaq üçün Sosial Xəbərlər kateqoriyasına daxil olmaq lazımdır. Burada sosial müdafiə, əhalinin məşğulluğu sahəsinə aid son yeniliklər və hesabatlar yer alır. Sosial sahədə aparılan islahatlara böyük maraq var. Bu səbəbdən dövlət başçısının islahatlar haqqında açıqlamaları oxucular tərəfindən daim diqqətlə izlənilir.Sosial xəbərlər sırf cəmiyyətə aid olduğundan, insanlar bu xəbərləri həmişə diqqət mərkəzində saxlayırlar. Beləcə sosial sahədə baş verən dəyişikliklərdən operativ xəbər tutmaq, yeniliklər haqqında ətraflı məlumatlara sahib olmaq istəyirlər. Hər hansı yolda hərəkətin məhdudlaşdırılması, ictimai nəqliyyatla bağlı dəyişikliklər, yeni metrostansiyaların inşası, təhsil sahəsindəki yeniliklər ən çox oxunan sosial xəbərlər sırasındadır.