"Tanımadım, haqqında məlumat toplayacam" - Rəqibləri YAP-ın seçki siyahısını dəyərləndirir
Xəbər verdiyimiz kimi, Yeni Azərbaycan Partiyası VII çağırış Milli Məclisə seçkilərlə bağlı öz namizədlərininin siyahısını açıqlayıb. Partiya bütün dairələr üzrə namizədlərini irəıli sürüb.
Bəs, digər partiyalar YAP-ın seçki siyahısı barədə nə düşünür?
KONKRET.az seçkilərdə iştirak edəcək partiyaların YAP-ın siyahısındakı namizədlərlə bağlı mövqeyini öyrənib:
Böyük Quruluş Partiyasının sədri Fazil Mustafa YAP-ın siyahısı ilə ətraflı tanış olmadığını deyib:
"Siyahıda tanımadığım xeyli namizəd var. Açığı YAP-ın mənim dairəmdən olan namizədini tanımıram. Yaxın günlərdə onun haqqında zəruri olan informasiyaları toplayacam. Çünki seçkidə uğur qazanmağın şərtlərindən biri də rəqibləri yaxşı tanımaqdır. Rəqibləri tanımadan təbliğat-təşviqat kampaniyasında düzgün taktika seçmək mümkün deyil".
Fazil Mustafa deyib ki, hakim partiyanın siyahısının açıqlanması seçki prosesini daha da aktivləşdirəcək:
"Aəzrbaycanda real siyasi güc YAP-dır. Ona görə də bu partiyanın növbəti parlamentdə üstünlük qazanma ehtimalı böyükdür. Bu mənada digər partiyaların YAP-la bərəbər səviyyədə mübarizə aparması mümkünsüzdür. Ona görə də bu partiyanın siyahısı digər namizədlər üçün əhəmiyyət daşıyır. YAP-ın hansı namizədinin hansı dairədən olmasının ciddi mahiyyəti var. Mənim üçün də YAP-dan olan rəqibimin kimliyi çox önəmlidir. Bütün bunlara rəğmən biz seçki kampaniyası dövründə öz platformamızı seçicilərə daha təkmil formada çatdırmağa çalışacağıq. Ümid edirəm ki, bu seçkilərdə də səylərimiz boşuna getməyəcək. Bu məsələdə həm də gördüyümüz işlərə, əməlimizə arxalanırıq. Bununla belə, bu seçkidir. Hamı kimi biz də çalışacağıq ki, seçicilərin daha çox səsini qazanaq".
REAL Partiyasının sədr müavini Natiq Cəfərli YAP-ın namizədlər siyahısı ilə ilkin olaraq tanış olduğunu bildirib:
"Namizəd olacağım dairədən YAP-ın irəli sürdüyü namizədini tanımadım. Ona görə də həmin şəxs barədə heç nə deyə bilmərəm. Hesab edirəm ki, bu dairədə əsas mübarizə Zahid Orucla mənim aramda gedəcək".
Ağ Partiyanın başqanı Tural Abbaslı isə bunları deyib:
"YAP-ın siyahısı ilə tanış olduq. Siyahıda ənənəvi adlar yenə qalıb. Amma xeyli sayda yeni adlar da var. Ümumilikdə isə YAP-ın siyahısında böyük dəyişiklik görmədik. Mənim YAP-dan olan rəqibimə gəldikdə isə deyə bilərəm ki, 21 saylı Nəsimi-Binəqədi seçki dairəsində rəqibim Məlahət İbrahimqızıdır. Tanıdığımız rəqibdir. Biz öz mübarizəmizi aparacağıq. Zatən ötən seçkidə də Məlahət xanımla rəqib idik. Əminəm ki, bu dəfə qalib biz olacağıq".