"Tarix yazan qəhrəmanlarımız" layihəsi davam edir
Qırmızı Ürəklər Fondu xeyriyyəçilikmissiyasına sadiq qalaraq sosial layihələr həyata keçirməyə davam edir.
azxeber.com xəbər verir ki, beləki, Fond "Tarix yazan qəhrəmanlarımız" layihəsi çərçivəsində ötən gün Cəlilabad,Yevlax, Kürdəmir rayonlarından olan şəhid və qazi ailələrini sevindirib. 10 ailə tam təmirli, müasir standartlara cavab verən fərdi yaşayış evləri ilə təminedilib.
Evlərin açarlarının təqdimolunması zamanı çıxış edən Fondun prezidenti Yusif Poladov layihənin önəmindənvə cəmiyyətdə yaratdığı dəyərdən danışıb. "Şəhidlərimiz, qazilərimiz bizimqürur mənbəyimizdir. Dövlətimiz qazilərə və şəhid ailələrinə xüsusi qayğı göstərir.Bununla yanaşı bizim kimi xeyriyyəçilik missiyası daşıyan fondların, qurumlarınbu mözvuya həssas yanaşması, onları hər zaman diqqət mərkəzində saxlamasıolduqca vacibdir. Ona görə də biz hər zaman sizin yanınızda olacağıq. Biz, ürəkləribirləşdirərək daha güclü və həmrəy Azərbaycan üçün çalışırıq".
Qeyd edək ki, "Tarix yazanqəhrəmanlarımız" layihəsi çərçivəsində 2023-2024-cüillər ərzində Kürdəmir, Yevlax, Cəlilabad, Salyan, Zaqatala, Gədəbəyrayonlarında donorların dəstəyi ilə ümumilikdə 30 fərdi yaşayış evi istifadəyəverilib. Onlardan 16-sı şəhid ailələrinə, 14-ü isə Qarabağ müharibəsi əlillərinətəqdim edilib.
Qeyd edək ki, "Red Hearts"– Qırmızı Ürəklər Fondu 2019-cu ildə Kapital Bank-ın könüllü əməkdaşlarının təşəbbüsüilə yaradılıb. 2020-ci ildə dövlət qeydiyyatına alınan Fond ölkəmizdə ianəçilikmədəniyyətinin formalaşmasına xidmət edir. Ətraf mühitin mühafizəsi, ekolojitarazlığın bərpası, təhsil, təlim-tədris, maarifləndirmə kimi cəmiyyətin həssasvə vacib mövzularına dair sosial təşəbbüslərlə çıxış edən "Red Hearts"ın ali məqsədiyardımsevər insanları xeyriyyəçilik mədəniyyəti ətrafında birləşdirməkdir. Fondunfəaliyyəti ilə ətraflı tanış olmaq və ianə edərək sözügedən mövzularda dəstəkolmaq üçün saytınadaxil olmaq kifayətdir.