YAP-çı deputat: "Müsavat doğru olanı etdi
Xəbər verdiyimiz kimi, Prezident Administrasiyası tərəfindən Milli Məclis Aparatının, Mərkəzi Seçki Komissiyasının, Hesablama Palatasının, Ədliyyə və Maliyyə nazirliklərinin, habelə 25 siyasi partiyanın nümayəndələrinin iştirakı ilə görüş təşkil olunub.
Azərbaycan cəmiyyətinin monolit bir cəmiyyət olduğunu vurğulayan deputat buna bariz nümunə kimi 44 Günlük Vətən Müharibəsini misal çəkib: "Azərbaycan xalqının ali baş komandanın dəmir yumruğu altında birləşməsi, ümumilli həmrəylik bizim qələbəmizi asanlaşdırdı. Hesab edirəm ki, bu birlik gələcəkdə də davam etdirilməlidir. Biz baxmayaraq ki, suverenliyimizi bərpa etmişik, amma güclənməyimizi istəməyən ölkələr yenə də var. Bu ölkələr çalışır ki, Azərbaycanın daxilində düşmənçilik toxumu səpilsin, qarşıdurmalar yaransın. Ona görə də müxtəlif ideologiyalara qulluq etsəllər də belə cəmiyyətin siyasi kəsimini təmsil edən qüvvələrin zaman-zaman bir araya gəlməsi vacibdir".
Müsavat Partiyasına bu görüşə qatıldığı üçün ünvanlanan tənqidlərə gəlincə, YAP-çı deputat bildirir ki, Müsavat doğru olanı etdi: "Əgər hər hansı bir siyasi qüvvə özünü cəmiyyətin , dövlətin inkişafı prosesində görürsə, bu cür təşəbbüslərə biganə qalmamalıdır. Bu baxımdan hesab edirəm ki, Müsavat Partiyası doğru olanı edib". / azxeber.com