28 il sonra işğaldan azad edilən Ağdamın görüntüləri - FOTO
28 il sonra işğaldan azad edilən Ağdamın görüntüləri - FOTO28 il sonra işğaldan azad edilən Ağdamın görüntüləri - FOTO
Noyabrın 20-də 28 il sonra işğaldan azad edilən Ağdam şəhərində bütün mülki obyektlər, yaşayış evləri tamamən dağıdılıb, infrastruktur sıradan çıxarılıb.
APA-nın məlumatına görə, erməni vandallığı buradan da yan keçməyib: "Şəhərdəki bütün tikililər dağıdılıb. Azərbaycan əsgərləri artıq Ağdamın mərkəzindəki məscidi təmizləyiblər".
Qeyd edək ki, Azərbaycan Ordusu Ağdama noyabrın 20-də daxil olub və Azərbaycanın üçrəngli bayrağını sancıb. Azərbaycan, Rusiya prezidentləri və Ermənistanın baş nazirinin noyabrın 10-da imzaladığı atəşkəs bəyanatına əsasən, Ağdam rayonu Azərbaycana təhvil verilib.
Noyabrın 25-ə kimi Kəlbəcər, dekabrın 1-nə kimi isə Laçın rayonlarının tamamilə boşaldılması nəzərdə tutulub.
28 il sonra işğaldan azad edilən Ağdamın görüntüləri - FOTO28 il sonra işğaldan azad edilən Ağdamın görüntüləri - FOTO28 il sonra işğaldan azad edilən Ağdamın görüntüləri - FOTO28 il sonra işğaldan azad edilən Ağdamın görüntüləri - FOTO
Sosial     Baxılıb: 504   Tarix: 21 noyabr 2020
yeni xeberler son xeberler azerbaycan xeberleri cəbhədən son məlumat cəbhədən son xəbərlər xeberler bugun 2025 bugunun xeberleri