Almaniya Qran-prisinin bu il də keçirilməsi üçün danışıqlar aparılır
Almaniya Qran-prisinin bu il də keçirilməsi üçün danışıqlar aparılır"Formula 1" rəhbərliyi 2020 mövsümündə də Almaniya Qran-prisinin keçirilməsi üçün danışıqlar aparır.
Publika.az xəbər verir ki, bununla bağlı "Hokkenhaymrinq" trasına cavabdeh şəxslərə müraciət olunub. Qarşı tərəf isə öz növbəsində "Formula 1"lə təmaslarda olduğunu təkzib etməyib və əməkdaşlığın bərpasına hazır olduğunu bildirib.
Ötən il Almaniya Qran-prisi mövsümün ən baxımlı yarışlarından biri olub. Bu mövsümün təqvimində isə "Hokkenhaymrinq" trası nəzərdə tutulmamışdı. Lakin bir sıra mərhələlərin ləğvi və ya təxirə salınması Almaniyanı Qran-prini keçirməyə mümkün namizədlər siyahısına qaytarıb.
Teleşirkətlərlə müqaviləyə əsasən, "Formula 1" bu mövsüm ən azı 15 mərhələ təşkil etməlidir. Buna görə də bütün variantlar nəzərdən keçirilir.