Dubay şokoladı təhlükəli ola bilər: Yeni ARAŞDIRMA
Altı fərqli şokolad çubuğu üzərində aparılan araşdırmalar məyusedici nəticələr verib. Dubay şokoladının populyarlığı eksklüzivlik və sosial media tendensiyaları sayəsində artır, lakin müstəqil testlər keyfiyyətin həmişə yüksə
Şaxtalı hava üz dərisinə görün nə edir?! - DİQQƏT
Qışın sərt soyuqları təkcə əhval-ruhiyyəyə deyil, dərinin sağlamlığına da təsir edir. Xüsusilə üz dərisi şaxtalı havalarda daha həssas olur və quruluq, çatlama, qızartı kimi problemlərlə üzləşə bilər. Bəs şaxtalı havalard
Bəzi vitaminlərin həddindən artıq qəbulu ürək-damar sisteminə mənfi təsir göstərə bilər. Məsələn, orqanizmdə "E" vitamininin artıq olması insult riskini artırır. xəbər verir ki, bu barədə rusiyalı kardioloq İosi
Yaz mövsümündə ən çox rast gəlinən problemlər sırasında allergik xəstəliklər xüsusi yer tutur. Statistik məlumatlara əsasən, hazırda dünyada hər on nəfərdən ikisi allergiyadan əziyyət çəkir. Məlumat üçün bildirək ki, mövsüm
Bitki çayında bakteriya aşkarlandı
"RAM Solutions" MMC-nin Türkiyədən idxal etdiyi (02.03.2024-02.03.2026-cı il istehsal tarixli, 1026 partiya nömrəli) "Deva Dünyası Gıda Kozmetik Ltd. Şti" müəssisəsinin istehsalı olan "Minceur For
Tez hazırlanan sıyıq və pürelərin sağlamlığa TƏHLÜKƏSİ
Tez hazırlanan sıyıqlar diabet və aterosklerozun yaranmasına səbəb ola bilər. -ın -a istinadən xəbər verir ki, bu barədə rusiyalı bioloq, Rusiya Dövlət Təhsil Universitetinin Təbiət Elmləri fakültəsinin dekan səlahiyyətlərini
Ekspertdən XƏBƏRDARLIQ: "Bu, xərçəng hüceyrələrini oyadır"
"Düzgün qidalanma deyəndə birinci yağlar, karbohidratlar, zülallar, mikroelementlər, yəni vitaminlər və minerallar yada düşür. Bu fikiri -a açıqlamasında qida məsələləri üzrə mütəxəssis Ağa Salamov səsləndirib. Ağa Salamov
Ən ölümcül xərçəng növü AÇIQLANDI
Tanınmış melanomanın kölgəsində daha çox yayılmış və ölümcül bir xərçəng növü diqqətdən kənarda qalıb. -a istinadən xəbər verir ki, Melanoma bütün xərçəng növləri arasında ən təhlükəlilərdən biridir və hər il on minlərl