Dəfnə yarpağının SİRLİ MÖCÜZƏLƏRİ
Dəfnə yarpağı əsrlər boyu həm mətbəxdə, həm də xalq təbabətində xüsusi yer tutan bitkilərdən biri olub. Ətirli qoxusu ilə yeməklərə fərqli dad qatan bu yarpaq əslində sağlamlıq üçün olduqca qiymətli təbii vasitə hesab olunur
Niyə arıqlamaq kökəlməkdən çətindir? -  Alimlər səbəbini tapdı
Alimlər arıqlamağın niyə çətin olduğunu izah ediblər. -a istinadən xəbər verir ki, "Cell" jurnalında dərc olunan araşdırmaya görə, insan beyninin əsas proqramı bədəni kök qalmağa təşviq edir, çünki bu, qədimdə sa
Bədəndə zərərli maddələrin artmasının gizli əlamətləri
Tibb mütəxəssisləri bədəndə zərərli maddələrin həddindən artıq yığılmasını göstərə biləcək bəzi bədən siqnallarına diqqət çəkiblər. -a istinadla xəbər verir ki, bu barədə .il saytı məlumat yayıb. Mütəxəssislərin fikrincə
Soyuq günlərdə "həyat qurtaran" 8 ədviyyat: Qışın şəfa mənbəyi
Havaların soyuması ilə birlikdə xəstəliklərə qarşı müqaviməti artırmaq və bədəni daxildən isitmək üçün mətbəximizdəki ədviyyatlardan istifadə etmək ən təbii üsuldur. -a istinadla xəbər verir ki, qış aylarında masanızdan əski
Yumurta ilə bağlı bilmədiyiniz 5 FAKT
Yumurta çox vaxt sadə qida kimi qəbul edilsə də, əslində ən dəyərli və çoxfunksiyalı qidalar arasındadır. O, təkcə yüksək keyfiyyətli protein mənbəyi deyil, həm də beyin və görmə sağlamlığı üçün vacib rol oynayır. milliaz-
Şəkər xəstəliyindən qoruyan PƏHRİZ
Ketogenik pəhrizə keçmək və karbohidratları məhdudlaşdırmaq diabetin qarşısını ala bilər.   -a istinadən xəbər verir ki, bu Tulan Universitetinin tədqiqatçılarının gəldiyi nəticədir. Tədqiqatlar göstərir ki, yüksək karbohidratl
Uzun müddət papaq taxmaq saçı tökür?
Uzun müddət papaq taxmaq saç tökülməsinə səbəb olmaz. KONKRET. -a istinadən xəbər verir ki, bunu dermatoloq Şövqü Salahov bildirib. "Papaq taxıldı deyə, saç tökülməz. Saç genetik, hormonal dəyişikliklərdən, hansısa ağı
Uşaqlar arasında virus panikası - Səhiyyə Nazirliyinin açıqlaması
Azərbaycanda son günlər uşaqlar arasında səpki, qusma, ishal və halsızlıq kimi simptomlarla müşahidə olunan xəstəlik yayılıb. Həkimlər bu halların çox vaxt koksaki virusu ilə əlaqəli olduğunu deyirlər. xəbər verir ki, "yen