Azərbaycan nümayəndə heyəti ATƏT-in görüşündə iştirak edir - FOTO
Medianın İnkişafı Agentliyinin İcraçı direktoru Əhməd İsmayılovun rəhbərliyi ilə Azərbaycan nümayəndə heyəti 13-14 mart 2023-cü il tarixlərində Vyana şəhərində ATƏT-in "Media plüralizmi hərtərəfli təhlükəsizliyin əsas təməllərindən biri kimi" mövzusunda keçirilən görüşündə iştirak edir.
KONKRET.az xəbər verir ki, görüşün gündəliyinə uyğun olaraq, "Media azadlığı olmadan hərtərəfli təhlükəsizlik niyə ola bilməz?", "Media azadlığının ATƏT-in üç ölçüsünə təsiri" və "Media plüralizmi demokratiyanın əsas təməllərindən biri kimi" mövzuları üzrə müzakirələr aparılır.
Ölkəmizdə jurnalistlərin peşəkarlığının və cəmiyyətin media savadlılığının artırılması, jurnalistlərin doğru informasiya əldə etmək hüququnun təmin edilməsi, media subyektlərinin iqtisadi müstəqilliyinin gücləndirilməsi istiqamətlərində görülən işlər qeyd olunub.
Tədbirdə Ermənistanın jurnalistlərin təhlükəsizliyi mövzusu çərçivəsində ölkəmizə qarşı yönəlmiş əsassız iddiaları Azərbaycan nümayəndə heyəti tərəfindən cavablandırılıb, ittihamların reallığa uyğun olmadığı bildirilib.