Azərbaycan Premyer Liqasında XIX tur start götürür
Bu gün futbol üzrə Azərbaycan Premyer Liqasında XIX tura start veriləcək.
Publika.az-ın məlumatına görə, ilk oyun günündə Bakıda 2 görüş keçiriləcək.
Günün ilk matçında "Sabah" "Bank Respublika Arena"da "Sumqayıt"ı sınağa çəkəcək.
18 turdan sonra meydan sahibləri 15 xalla sonuncu - 8-ci, qonaqlar isə 24 xalla 4-cü pillədə qərarlaşıb. Komandalar indiyədək ölkə çempionatında 9 dəfə üz-üzə gəliblər. Bu matçların 3-də Masazır təmsilçisi, 5-də isə "gənclik şəhəri" klubu qələbə qazanıb. Topların nisbəti də sumqayıtlıların xeyrinədir - 14:9. Son 4 görüşdə hər iki komanda qol vurub və qonaq tərəf qalib gəlib. "Sumqayıt" 7 görüşdür meydanı qolsuz tərk etmir.
Günün digər matçında "Neftçi" "Bakcell Arena"da "Keşlə" ilə qarşılaşacaq. Əslində bu görüş "ASK Arena"da keçirilməli idi. Sadəcə, "ağ-qaralar"ın stadionunda aparılacaq təmir işləri ilə əlaqədar matçların yeri dəyişdirilib.
Hazırda 33 xalı olan flaqman "Qarabağ"la 1 - 2-ci yerləri bölüşdürür. "Keşlə" isə 16 xalla 7-ci sıradadır. Komandalar arasında baş tutmuş 64 çempionat oyunundan 34-də meydan sahibləri, 15-də qonaqlar qələbəni bayram ediblər. Topların fərqində də "Neftçi"nin aşkar üstünlüyü var - 97:62. "Keşlə" son 3 oyunda uduzub. "Neftçi" ardıcıl 9 səfər matçında meydandan qolsuz ayrılmayıb.
XIX tur
16:00. "Sabah" – "Sumqayıt"