Azərbaycanda uşaq komandaları məşqləri dayandırdı
Azərbaycanda uşaq komandaları məşqləri dayandırdıFutbol üzrə Azərbaycan Premyer Liqasında çıxış edən klubların hamısının aşağı yaş qruplarındakı komandalarında məşqlər dayandırılıb.
xəbər verir ki, ilk olaraq "Neftçi" və "Zirə" akademiyalarındakı komandaların martın 10-dək olan məşqlərinin ləğv olunduğunu açıqlayıb.
Bildirilib ki, sözügedən addım koronavirus (COVİD - 19) infeksiyasına yoluxma hallarının qarşısının alınması, bu sahədə aparılan müvafiq profilaktik tədbirlərin effektivliyinin yüksəldilməsi məqsədilə atılıb.
Bu gün isə "Qarabağ", "Sumqayıt" və "Keşlə" klubları rəsmi saytlarında eyni səbəbdən akademiyalarındakı bütün komandaların məşqləri martın 10-dək ləğv olunduğu diqqətə çatdırılıb.
"Qəbələ" Futbol Akademiyasının direktor müavini Nail Kərimov "Report"a bildirib ki, onlar da digə klublar kimi məşqləri dayandırıblar. Həmçinin "Səbail" və "Sabah" klubunun Mətbuat xidmətindən verilən məlumata əsasən, sözügedən klubların da aşağı yaş qruplarındakı komandaların məşqləri müvəqqəti dayandırılıb.