"Azərbaycanın tərkibində Qarabağın erməni əhalisi azad və firavan həyat sürəcək – Aslanyan
"Ermənistan Azərbaycanın ərazi bütövlüyünü tanıyıb".
KONKRET.azxəbər verir ki, bunu Ermənistan mətbuatına müsahibəsində hakim partiyadan parlamentdə təmsil olunan deputat Akop Aslanyan deyib.
Jurnalistlərin Azərbaycan daxilində erməni əhalisinin hüquqları ilə bağlı sualını cavablandıran deputat bildirib ki:
"Azərbaycan onların hüquqlarını qoruyacaq. İndi 21-ci əsrdə yaşayırıq. Qarabağın erməni əhalisi öz yerlərində azad və firəvan həyat sürəcəklər. Buna Azərbaycan da, beynəlxalq təşkilatlar da təminat verir. Əvvəllər Qarabağ Azərbaycanın tərkibində necə yaşayırdı? Elə də olacaq.
Bundan əvvəl isə Levon Ter-Petrosyan, Robert Köçəryan və başqaları Qarabağı Azərbaycanın bir hissəsi kimi tanıyıblar. Əgər Robert Köçəryan Qarabağı Azərbaycanın bir hissəsi kimi tanımırdısa, niyə Meğrini başqa əraziyə dəyişməyə çalışırdı?
Azərbaycan öz zamanını gözlədi və istədiyinə nail oldu. İndi Ermənistan zəifdir və Azərbaycanın daha çox ərazi qoparmaq imkanı var", – deyə Akop Aslanyan bildirib.