Azərbaycanlı futbolçu İrəvanda erməni komandasına qarşı oynadı - YENİLƏNİB
Bu gün İrəvanda Konfrans Liqasının 1-ci təsnifat mərhələsinin "Ararat-Ermənistan" və Albaniyanın "Eqnatiya" komandası arasında ilk oyunu keçirilib.
KONKRET.az xəbər verir ki, azərbaycanlı futbolçu Vüsal İsgəndərli "Eqnatiya"nın tərkibində oyuna qatılıb. 59-cu dəqiqədə o, oyuna daxil olub. Qarşılaşma 1:1 hesabı ilə başa çatıb. "Eqnatiya" əlavə olunmuş 7-ci dəqiqədə hesabı bərabərləşdirib. Cavab oyunu iyulun 20-də Albaniyada keçiriləcək.
Bu arada Ermənistanda bu gün Albaniya klubuna qarşı təxribatlara çağırışlar səslənir. Erməni teleqram kanalları azarkeşləri Albaniya komandasının yaşadığı otelə toplaşmağa dəvət edir, stadionda təxribat xarakterli bannerlər asır.
Amma söhbət təkcə azərbaycanlı futbolçudan getmir. Ermənilərin fikrincə, albanlara hesab ödətməlidirlər. İddialara görə, bir neçə il əvvəl alban azarkeşlər İrəvandakı stadionda Türkiyə bayraqlarını açıblar.
Onu da xatırladaq ki, AFFA azərbaycanlı futbolçunun Ermənistanda təhlükəsizlik tədbirlərinə xüsusi diqqət yetirilməsi xahişi ilə UEFA-ya müraciət edib.