"Azərbaycanlıların haqqı var ki, Qarabağın qızıl mədənlərində nə baş verdiyini bilsin" - Tumanyandan ETİRAF
"Qarabağ erməniləri Laçın dəhlizində aksiya keçirən azərbaycanlılarla görüş keçirsin. Ətraf mühitin mühafizəsi ilə bağlı danışsınlar. Azərbaycanlıların haqqı var ki, qızıl mədənlərində nə baş verdiyini bilsin".
KONKRET.az xəbər verir ki, bu barədə erməni ekspert Artem Tumanyan bildirib.
Ekspert daha sonra deyib:
"Rus sülhməramlıları aksiya keçirən azərbaycanlıların yolunu kəsib. Nədənsə bu məsələdə çoxu Ermənistanı ittiham edir. Biz indi nə edək, ora əli silahsız azərbaycanlıların üzərinə erməniləri göndərib vuruşaq onlarla?! Ruslar elə bunu istəyirlər ki, desinlər ermənilər silahsız şəxslərə hücum etdilər. Bütün bu fəaliyyətlə Qarabağ klanı məşğul olur. Onlar Qarabağ ermənilərini inandırmağa çalışırlar ki, hakimiyyətə gələn kimi bu problemləri həll edəcəyik. Uzun illər biz onların vədlərinə dözdük. Qoy onlar Ermənistan əhalisinə qarşı əhval-ruhiyyə yaratmasınlar. Əgər Ermənistan vətəndaşları qəzəblənsə, bu ölkədə yaşayan bütün Qarabağ ermənilərini gəldiyi yerə qovacaq".