Balasanyan: "Sülhməramlılar Azərbaycan ərazisində yerləşir"
"Son günlər bəzi dairələr tərəfindən Azərbaycan tərəfi ilə aparılan danışıqlarda Azərbaycan Respublikası ərazisindən ağır hərbi texnikanın çıxarılması prosesində iştirakımla bağlı müxtəlif məlumatlar verilir".
KONKRET.az xəbər verir ki, bu barədə Vitali Balasanyan bəyanatla şıxış edib.
O vurğulayıb ki, "Rusiya sülhməramlı qoşunları ilə əməkdaşlıq məsələlərinin əlaqələndiricisi təyin olunduqdan sonra Azərbaycan ərazisində yerləşən Rusiya sülhməramlı qoşunlarının vasitəçiliyi və iştirakı ilə müstəsna olaraq müəyyən edilmiş səlahiyyətlər çərçivəsində Azərbaycan nümayəndələri ilə keçirilən görüşlərdə iştirak etmişəm. Hərbi sektorda təhlükəsizlik-strateji məsələlərin əlaqələndirilməsi ilə məşğul olan müvafiq idarənin olduğunu nəzərə alaraq, mənim vəzifəmdə müvafiq qərarlar qəbul etmək səlahiyyətim yox idi və əgər olsaydı, heç bir icraat da etməzdim".
Balasanyan qeyd edib ki, işlədiyi müddətdə və hətta bu gün də görüləcək işlər barədə danışmamaq, müəyyən məsələləri ictimailəşdirməmək daha doğrudur.