"Belə bir sualı müzakirə etməyə həvəsim yoxdur" - Paşinyan jurnalistə acıqlandı
Bu gün İrəvanda baş nazirin mətbuat konfransında səsləndirdiyi fikirlər müxtəlif müzakirələrə səbəb olub. Ermənistan mətbuatında isə Paşinyanın mövqeyi təftiş edilir. Ermənistanın AŞPA-dakı nümayəndə heyətinin keçmiş üzvü, Tatevik Ayrapetyan özünün teleqram kanalında mətbuat konfransında Paşinyana verdiyi sualı və baş nazirin cavabını paylaşıb.
Ayrapetyan Paşinyana Şarl Mişel və İlham Əliyevlə danışıqlar masası arxasında Ağdam vasitəsilə Xankəndiyə yüklərin daşınması məsələsi müzakirə olunan zaman onun mövqeyinin necə olması barədə sual verib.
Paşinyanın cavabı isə belə olub: "Belə bir məsələni müzakirə etmək üçün hər hansı mandatım yoxdur. Mənim Laçın dəhlizi məsələsini müzakirə etmək mandatım var. Çünki bu, üçtərəfli bəyannamə ilə tanınıb".
Aİ prezidentinin açıqlamasının onun üçün sürpriz olub-olmaması ilə bağlı suala isə Paşinyan bir qədər aqressiv cavab verib:
"Dedim ki, mənim belə bir sualı müzakirə etməyə nə həvəsim, nə də mandatım var".
Daha sonra Ayrapetyan qeyd edib ki, Brüsseldən sonra ona elə gəlir ki, erməni tərəfi danışıqlar masası arxasında yoxdur. Ermənistanın baş naziri xalqını gözləyən bir fəlakətin qarşısını almağa cəh etmədi. O, səssizcə oturub Əliyevlə Mişelin danışdıqlarına baxırdı. Onun susması nəticəsində bizə Ağdam yolu təklif edildi.