Bu gün Bakıda daha 2 oyun keçiriləcək
Bu gün Bakıda daha 2 oyun keçiriləcəkBu gün Azərbaycan Premyer Liqasında IV turun daha 2 oyunu keçiriləcək.
Publika.az xəbər verir ki, qarşılaşmalar paytaxtda təşkil olunacaq.
Günün ilk matçı "ASCO Arena"da "Səbail" və "Sabah" komandaları arasında gerçəkləşəcək.
Hazırda "Sabah" 3 oyundan 6 xalla 2-ci, xalı olmayan "dənizçilər" isə sonuncu pillədə qərarlaşıb.
İndiyədək yerli çempionatda 7 dəfə üz-üzə gəlmiş komandaların duelində qonaqlar 3, meydan sahibləri 2 qələbə qazanıblar. 2 qarşılaşmada isə qalib müəyyənləşməyib. Topların fərqi də "Sabah"ın xeyirinədir - 9:7. Visente Qomesin başçılıq etdiyi komanda son 4 oyunda rəqibinə uduzmayıb. "Səbail" isə son iki ev matçında qol vurmağı bacarıb.
Günün digər oyununda "Keşlə" "ASK Arena"da "Zirə"ni qəbul edəcək. Hazırda Yunis Hüseynovun rəhbərlik etdiyi komanda 5 xalla 5-cidir. Rəşad Sadıqovun baş məşqçi olduğu kollektiv isə 4 xalla 6-cı yerdə gedir.
Bu, komandaların Premyer Liqada 20-ci qarşılaşması olacaq. Bunadək baş tutmuş 19 görüşdə meydan sahibləri rəqibini 6 dəfə məğlub edib. "Qartallar" 5 dəfə qələbə sevinci yaşayıblar. 8 görüş isə heç-heçə ilə yekunlaşıb. "Keşlə"nin vurduğu 22 qola "Zirə" 20 qolla cavab verib. Son 5 qarşılaşmanın hərəsində ən azı 2 qol olub. "Keşlə" ardıcıl iki ev matçında quru hesabla qalib gəlib.
Azərbaycan Premyer Liqası, IV tur
26 sentyabr (şənbə)
18:00. "Səbail" – "Sabah"