Çimnazın necə həyat yaşamasından sizə nə?' - Pərvin Abıyeva
ATV-də yayımlanan "Gün ortası" verilişində qonaq olan aktrisa Pərvin Abıyeva mərhum aktrisa Çimnaz Sultanovadan danışıb.
azxeber.com xəbər verir ki, Abıyeva, aktrisa haqqında tənqidi fikirlər deyən məşhur simaları qınayıb.
O, Çimnazın xəstəliyindən xəbərsiz olduğunu deyib:
"Son zamanlar çox dəyərli insanları itirdik. Çimnaz xanıma Allah rəhmət eləsin. Heç zaman istəməzdim ki, onun arxasından bu qədər pis danışsınlar. Adi vətəndaşları anlaya bilirəm çünki realda onu tanımırdılar, aqressivdirlər ona qarşı. Amma məşhurları anlaya bilmirəm. Sizə nə olub? Çox məşhursunuz amma nə öz sənətiniz, nə də sambalınız qədər danışmadınız. Bilirsiniz onlar kimlərdir, ad çəkməyəcəyəm. Çimnaz çox güclü qadın idi. Onun necə həyat yaşadığı nə mənə, nə sizə, nə də heç kimə maraqlı olmamalıdır. Çünki bizim həyatımız da ona heç vaxt maraqlı olmayıb. Necə yaşayıb, özü bilər. Bundan kimə nə? O mənə həmişə dəstək olub. Heç vaxt xəstəliyini bilməmişəm. Onun haqqında danışan insanlar isə sanbalları qədər danışmadılar. Zamanında onunla çalışan insanlar, pis fikirlərinə görə rəylərdə sadə insanlardan "halal olsun", "afərin" sözünü eşitdilər və bundan güc aldılar. İnsanı oynadığı obraza görə yarqılamaq cahillikdir. Geri qalanı isə onun şəxsi həyatıdır".