Dilan Polat istintaqı ilə bağlı YENİ XƏBƏR
Engin və Dilan Polata qarşı aparılan "qara pul" istintaqında yeni təfərrüatlar üzə çıxıb.
azxeber.com xarici mediaya istinadən xəbər verir ki, araşdırmalarda Dilan Polatın kosmetika və sabun satışı və blogger adı altında 1 milyard TL əməliyyat həcminə çatdığı müəyyən edilib.
Prokurorluğun təsbitlərinə əsasən, birinci mərhələdə şübhəli şəxslərə məxsus şirkətlər də daxil olmaqla 60 şirkət və fiziki şəxsin kommersiya fəaliyyəti araşdırılıb. Şübhəlilərə aid olanlar və üçüncü şəxs olan və şirkətlərə faktura verənlər də daxil olmaqla ətraflı araşdırma aparılıb.
Bundan əlavə, Dilan Polat Gözəllik Mərkəzinin öz kosmetik məhsullarını və sabununu eyni satış platforması vasitəsilə satdığı və bununla da milyonlarla lirə qazandığı müəyyən edilib. İstintaq faylında Dilan Polatın gözəllik mərkəzinə aid öz internet saytından milyonlarla lirə dəyərində məhsul satdığı aşkar edilərkən, blogger haqqı ilə birlikdə əməliyyat həcminin ümumilikdə 1 milyard lirəyə çatdığı qeyd edilib.
Müəyyən edilib ki, pullar Engin və Dilan Polatın özünün və qohumlarının qurduğu onlarla şirkət arasında köçürülüb, daha sonra nağd pul çıxarılaraq Engin Polatın səlahiyyətli və sahibi olduğu şirkətə əl ilə yatırılıb.