Evi başına uçurdulan şəxsdən ŞOK SÖZLƏR: 'Melissa Park' məhkəmə qərarını heçə saydı
Evi başına uçurdulan şəxsdən ŞOK SÖZLƏR: 'Melissa Park' məhkəmə qərarını heçə saydı"2024-cü il dekabrın 24-də üzərində mənim - yəni ev sahibinin adı, içərisində isə Məlahət Hacıyevanın adı qeyd edilmiş bildiriş məktubu almışıq. Məlahət Hacıyeva adında bizim heç bir ailə üzvümüz və yaxınımız yoxdur. Onlar telefonda dedilər ki, bu, texniki səhvdir, məhkəmə elə-belə prosesdir, formaldır, siz məhkəməni ciddiyə almayın, biz onsuz da sizinlə razılığa gələcəyik. Mən də dedim ki, məhkəmə dövlətin ən ali strukturudur, necə qeyri-ciddi proses ola bilər? Siz nə danışırsınız?"
Bu fikirləri Oxu.Az-a açıqlamasında Yasamal rayonu, Alatava qəsəbəsində tikinti işi aparan şirkətin qanunsuz dağıtdığı evin sahibi Həbib Hacıyev deyib.
O qeyd edib ki, bildiriş məktubu orfoqrafik səhvlərdən oxunmayıb:
"Bildiriş məktubunda yazılmışdı ki, "sizin sənədsiz-sübutsuz gecəqondu evinə 173 min manat kompensasiya veririk, ya 10 günə evi boşaldın, ya da məhkəməyə verəcəyik. Bunlar mənim beşmərtəbə villama "gecəqondu" deyirlər, üstəlik, evimin çıxarışı var.
Ev sənədli-sübutlu bizə aiddir. Hətta mənim vəkilim belə bu iddiaya gülmüşdü ki, komediyadır, çıxarışı ləğv etdirmək üçün mülkiyyəti olan şəxsi necə məhkəməyə verirsiniz? Mülkiyyət konstitusiya ilə qorunur. Əsassız iddia idi, sadəcə, məhkəməyə veriblər. Nə qara məqsədləri olduğunu bilmirəm. Qanunsuz fəaliyyətlərinə qanuni don geyindirməyə çalışırdılar. Məhkəmədə gedən proseslərdə əsaslı heç nə ortaya qoya bilmədilər. Hakim bizim lehimizə qərar çıxarmışdı ki, evin ətrafında hər hansısa bir ağır tikinti texnikası işlətmək olmaz, qadağandır, qəti şəkildə. Lakin "Melissa Park" şirkəti məhkəmə qərarını çeynədi, daha da azğınlaşdılar.
Anamla birgə bu gün ayaq nahiyəmdən mənə də xəsarət yetiriblər. Xəstəxanadan indi gəlmişəm".
Evi başına uçurdulan şəxsdən ŞOK SÖZLƏR: 'Melissa Park' məhkəmə qərarını heçə saydıEvi başına uçurdulan şəxsdən ŞOK SÖZLƏR: 'Melissa Park' məhkəmə qərarını heçə saydıEvi başına uçurdulan şəxsdən ŞOK SÖZLƏR: 'Melissa Park' məhkəmə qərarını heçə saydıEvi başına uçurdulan şəxsdən ŞOK SÖZLƏR: 'Melissa Park' məhkəmə qərarını heçə saydıEvi başına uçurdulan şəxsdən ŞOK SÖZLƏR: 'Melissa Park' məhkəmə qərarını heçə saydıEvi başına uçurdulan şəxsdən ŞOK SÖZLƏR: 'Melissa Park' məhkəmə qərarını heçə saydı/ azxeber.com