Həkimi Rəhimlə bağlı bütün sirləri açdı: 'Səhnədə şən görünməsinə baxmayın
Həkimi Rəhimlə bağlı bütün sirləri açdı: 'Səhnədə şən görünməsinə baxmayınKardioloq Üzeyir Rəhimov ötən gün dünyasını dəyişmiş bəstəkar-müğənni Rəhim Rəhimli ilə bağlı paylaşım edib.
azxeber.com xəbər verir ki, həkim R.Rəhimlinin 3-4 il əvvəl pasiyenti olduğunu və ağır ürək çatışmazlığından əziyyət çəkdiyini yazıb:
"3-4 il əvvəl pasiyentim olmuşdu, hospitalizə etmişdik. Ağır ürək çatışmazlığında gəlmişdi. Bir az düzələn kimi "qaçdı", yəni çox mədəni şəkildə getməli olduğunu söyləyib xəstəxanadan ayrıldı. Digər pasiyentlərlə bir palatada qalırdı, bir dəfə də mənim palatamı dəyişdirin demədi.
Səhnədə şən görünməsinə baxmayın, çox danışmazdı. Daxilində isə durmadan danışdığını, amma sitəmlərini dilə gətirmədiyini anlayırdım. Yanına gələn heç kimsə yox idi, bir neçə nəfərdən başqa, baxmayın bu gün sosial mediaya. Özünün maddi vəziyyəti yəqin ki, bərbad idi. Xəstəxana xərclərini də kimsə ödəmək istəmirdi. Hər şeyin fərqində idi. Ona dəstək olanları daha da xərcə salmamaq üçün vaxtından əvvəl ayrılmışdı xəstəxanadan.
Yaradıcılıq qabiliyyəti olan insanlara həmişə heyran olmuşam, məndə belə xüsusiyyət olmadığından bəlkə də. Ya da tanrıya bizlərdən bir az daha yaxın olduqları üçün. Yaratmaq xüsusiyyətləri onlarda tanrıdan daha böyük parça daşıdıqlarının gösdəricisidir.
Müalicəsini davam etdirməsi gərəkdiyini söylədiyimdə "mütləq gələcəyəm" demişdi. Gəlməyəcəyini bilirdim. Hətta bu qədər yaşayacağını da düşünmürdüm. Amma yəqin ki, bir şeylər hiss edirdi, sonun yaxınlaşdığını.
Yəqin ki, bu müddət zərfində bir neçə sənət əsəri daha yaratmışdır. Kaş ki, hər bir insanın həyatının sonunda sonrakı nəsilə buraxacağı bir şeylər olsa..."
Qeyd edək ki, R.Rəhimli ötən gün ürəktutmasından vəfat edib.
Şou Biznes     Baxılıb: 461   Tarix: 02 oktyabr 2022
Brilliant Dadaşova həyat yoldaşı ilə Gəncəyə köçəcək?
Xəbər verdiyimiz kimi, xalq artisti Brilliant Dadaşovanın həyat yoldaşı Ədalət Hacıyev mədəniyyət naziri Adil Kərimlinin müvafiq əmrinə əsasən, Gəncə Dövlət Milli Dram Teatrının direktoru təyin olunub. xəbər verir ki, Xal
Aktrisa Zümrüd Qasımova paylaşımı ilə diqqət çəkib. xəbər verir ki, Zümrüd yeni fotosunu paylaşıb. O, paylaşıma "Sən özünə dəyər verməsən, heç kəs verməz! Hər gün sürprizlərlə qarşılaşırsan. Nə isə. Həyata gülümsə"