"Hərbi əməliyyatların başlaması Ermənistana baha başa gələcək" - Erməni deputat
Ermənistan cəmiyyətində çaxnaşma səngimir. Düşmən ölkədə müxtəlif təbəqənin nümayəndələri fərqli mövqe nümayiş etdirir. Ən çox müzakirə mövzusu isə Qarabağ ermənilərinin Azərbaycana inteqrasiya prosesidir.
Bəzi siyasi qruplar bir qədər irəli gedərək Qarabağın müstəqilliyini tanımaq üçün təşəbbüs irəli sürüblər.
Ağlı başında olan bəzi erməni ekspertlər isə hesab edir ki, belə həssas məqamda yeni müharibəyə gətirib çıxaracaq hər hansı bir təxribatçı əməldən uzaq durmaq lazımdır.
Ermənistan parlamentinin deputatı Gevorq Papoyan təşəbbüs qruplarının çağırışına cavab olaraq bildirib ki, bununla bağlı qanunvericilikdə hər hansı dəyişikliyin edilməsi məqsədə uyğun deyil:
"Keçmiş hakimiyyətlərin Qarabağın müstəqilliyini tanımaması ona əsaslanırdı ki, bu addım müharibəyə səbəb olacaq. Ermənistan bunu etsəydi tərəflər manevr imkanlarından məhrum olurdu və danışıqlar mənasızlaşırdı. İndi biz analoji addım atsaq oxşar vəziyyət yaranacaq. Bu cür qərarlar həm bizim, həm də Azərbaycan üçün manevr qabiliyyətinin azalması deməkdir. Hazırkı şəraitdə bundan yeni təcavüzün səbəbi kimi istifadə oluna bilər. Əgər Ermənistan belə sərt mövqe tutmağa başlayarsa, o zaman bir neçə saniyə ərzində genişmiqyaslı hərbi əməliyyatların başlamasına hazır olmalıdır. Azərbaycanın geniş miqyaslı əməliyyatları isə Ermənistana baha başa gələr",- deyə erməni deputat bildirib.