İlham Əliyev: 'Biz bu stansiyanı xarici tərəfdaşlarla birlikdə inşa edəcəyik
İlham Əliyev: 'Biz bu stansiyanı xarici tərəfdaşlarla birlikdə inşa edəcəyik"Biz bu stansiyanı xarici tərəfdaşlarla birlikdə inşa edəcəyik".
azxeber.com xəbər verir ki, bunu Prezident İlham Əliyev müstəqillik dövrünün ən böyük İstilik Elektrik Stansiyasının təməlqoyma mərasimində deyib.
"Hazırda dünyada, Avropada, o cümlədən Azərbaycanda bərpaolunan enerjiyə daha böyük üstünlük verilir, biz də bu sahədə böyük uğurlara artıq imza atmışıq. Buna baxmayaraq, ənənəvi resursların, ənənəvi stansiyaların da faydası göz önündədir. Bildirməliyəm ki, bu stansiyanı biz xarici tərəfdaşlarla birlikdə inşa edəcəyik. Bugünkü mərasimdə İtaliyanın şirkətləri və "Made in Italy" naziri iştirak edir. Mən hörmətli qonağı səmimiyyətlə salamlayıram. Eyni zamanda, Çinin bir şirkəti bu stansiyanın tikintisində iştirak edəcək. Yəni, biz bu işi xarici əməkdaşlıq çərçivəsində görəcəyik", - deyə dövlət başçısı vurğulayıb.