Moskva yenidən İrəvana XƏBƏRDARLIQ ETDİ: "Bütün qırmızı xətləri keçdiniz"
Moskva yenidən İrəvana xəbərdarlıq edib.
KONKRET.az xəbər verir ki, bu barədə erməni nəşri "Past" məlumat yayıb.
Qəzet yazır ki, ATƏT-in "Minsk qrupu"nun rusiyalı həmsədri İqor Xovayev ötən gün İrəvana gəlib. O, Baş nazir Nikol Paşinyan, xarici işlər naziri Ararat Mirzoyan və Təhlükəsizlik Şurasının katibi Armen Qriqoryanla görüşüb.
Məlumata görə, Xovayev Ermənistan hakimiyyətinə xəbərdarlıq edib ki, Moskva, xüsusən də Paşinyanın son bəyanatından ciddi qıcıqlanıb.
"Belə çıxır ki, Rusiyanın Ermənistanda hərbi mövcudluğu Ermənistan Respublikasının təhlükəsizliyinə nəinki zəmanət vermir, əksinə, təhlükə yaradır.
Rusiyada hesab edirlər ki, Paşinyan artıq "bütün qırmızı xətləri" keçib. Mənbələrimizin bildirdiyinə görə, bu hal Ermənistanın indiki hakimiyyətini çox narahat edib. Və bu görüşdən sonra, xüsusən də Ermənistanın XİN rəhbəri və müdafiə naziri rusiyalı həmkarlarına zəng vurmağa tələsiblər.
Əldə etdiyimiz məlumata görə, Paşinyanın Aİ müşahidəçilərinin Ermənistan və Rusiyanın Azərbaycana qarşı birgə təcavüzkar hərəkətlər etməyəcəyinə əmin olmaq üçün Ermənistana gəlməsi barədə bəyanatı Moskvanı da qəzəbləndirib. Moskvada bu, Ermənistanda Rusiya Federasiyasının mövcudluğuna Qərbin nəzarəti kimi qəbul edilir", – deyə qəzet yazır.