Nisə Qasımova Ceyran Haşımovanın səsləndirdiyi fikirləri cavabsız qoydu
Nisə Qasımova Ceyran Haşımovanın səsləndirdiyi fikirləri cavabsız qoyduNisə Qasımova Ceyran Haşımovanın səsləndirdiyi fikirləri cavabsız qoydu
Məsələ ilə bağlı məlumat almaq üçün Oxu.Az-ın əməkdaşı Xalq artisti Nisə Qasımova ilə əlaqə yaratmağa çalışıb.
"Nisə xanım hazırda müsaid deyil. Biz hazırda heç bir suala cavab verə bilmərik. Qeyd etdiyiniz məsələ ilə bağlı suallara da cavab vermirik".
Tarzən Ceyran Haşımova 1985-ci ildə "Əmək veteranı" medalı ilə təltif olunub. 1987-ci ildə "Azərbaycan SSR Əməkdar artisti", 2006-cı ildə "Azərbaycan Respublikasının Xalq artisti" fəxri adlarına layiq görülüb. 2003-cü ildə Prezident Təqaüdçüsü olub. 2004-cü ildə Mədəniyyət və Turizm Nazirliyi tərəfindən "Fəxri" nişanla təltif olunub.
Maraqlı     Baxılıb: 318   Tarix: 18 sentyabr 2023
"ChatGPT-5"in yeni imkanları həyatımızı necə dəyişəcək?
"ChatGPT-5"in yeni imkanları həyatımızı necə dəyişəcək?. Aprelin sonunda "OpenAI" qabaqcıl süni intellekt prosessoru "Nvidia DGX H200"ü əldə edib. Bu, dünyanın ən güclü süni intellekt çipidi
Həkim məsləhəti: Maqnit qasırğası zamanı səfərə çıxmaq olarmı?
Həkim məsləhəti: Maqnit qasırğası zamanı səfərə çıxmaq olarmı?. "Maqnit qasırğası zamanı uçuşlar və avtomobil səfərləri xroniki ürək-damar xəstəlikləri olan insanlar üçün əlavə sağlamlıq riskləri yaradır. Onların vəziyyət
Evinə basqın edilərək saxlanılan türkiyəli müğənni ilə bağlı iddia: Tanınmışlara narkotik satırmış? - FOTO
Evinə basqın edilərək saxlanılan türkiyəli müğənni ilə bağlı iddia: Tanınmışlara narkotik satırmış? - FOTO. Məşhur türkiyəli müğənni Kalben Sağdıç barəsində aparılan narkotik işi üzrə istintaq prosesində yeni təfərrüat ortay
Avropada minlərlə insanın ölüm səbəbi ilə bağlı maraqlı HESABAT
Avropada minlərlə insanın ölüm səbəbi ilə bağlı maraqlı HESABAT. Avropada hər gün 10 min insanın ürək-damar xəstəliklərindən ölümünün əsas səbəbi həddindən artıq duz istehlakıdır. Bu barədə Ümumdünya Səhiyyə Təşkilatını
Arktikada strateji əhəmiyyət daşıyan torpaq sahəsi satışa çıxarılıb
Arktikada strateji əhəmiyyət daşıyan torpaq sahəsi satışa çıxarılıb. Arktikada Şpitsbergen arxipelaqında torpaq sahəsi 300 milyon avroya (323 milyon dollar) satışa çıxarılıb. Qeyd olunub ki, geosiyasi əhəmiyyəti olan əraz
May ayının təqvimində yeni əlamətdar gün peyda oldu
May ayının təqvimində yeni əlamətdar gün peyda oldu. BMT Baş Assambleyası 25 may tarixinin Ümumdünya Futbol Günü elan olunması barədə qətnamə qəbul edib. Bu barədə beynəlxalq təşkilatın Mətbuat Xidməti məlumat yayıb. Qey
Britaniyada timsahı "döyən" qadın qəhrəmanlar siyahısına daxil edildi: Mükafat aldı - FOTO
Britaniyada timsahı "döyən" qadın qəhrəmanlar siyahısına daxil edildi: Mükafat aldı - FOTO. Böyük Britaniyada timsaha zərbə vuran qadının adı Britaniyanın ilk mülki qəhrəmanlarının kral siyahısına daxil edilib
Ən güclü maqnit qasırğasının nə qədər davam edəcəyi açıqlandı
Ən güclü maqnit qasırğasının nə qədər davam edəcəyi açıqlandı. Mayın 10-da başlayan güclü maqnit qasırğasının gözlənilən müddəti ən azı iki gün olacaq. Bu barədə Rusiya Elmlər Akademniyasının Günəş-Yer Fizikası İnstitutunu