Növbə kimindir? - Ermənilər təşviş içindədir
Növbə kimindir? - Ermənilər təşviş içindədirİndi Qarabağ ermənilərini bir sual düşündürür: növbə kimindir? Bu ritorik sual qarşısında onların hər biri az qala ağıllarını itirir. Laçın keçid-buraxılış məntəqəsində, yaxud Xankəndi küçələrində həbs olunmaq qorxusu I Qarabağ müharibəsində iştirak edən və əli azərbaycanlıların qanına bulaşan hər bir ermənidə ciddi təşviş yaradıb.
35 il əvvəl daha aqressiv olan Qarabağ erməniləri onlara verilən vədə inanırdılar. Ona da inanırdılar ki, yüz illər bir yerdə yaşadıqları qonşularını uşaqdan-böyüyə qətlə yetirməklə Qarabağın müstəqilliyinə nail olacaqlar. Beləcə, ömür boyu Azərbaycanın çörəyi ilə yaşayan toplum azərbaycanlılara qənim kəsilidi. Bu, həmin ermənilər idi ki, azərbaycanlılara aid bütün dəyərləri özününkü hesab edirdi. Hətta adlarımıza, soyadlarımıza qədər sahib çıxmışdılar. Azərbaycanlıları kütləvi qətlə yetirən bir qatilin ad və ata adına fikir verin. Vaqif Çərkəz oğlu. Təmiz azərbaycanlı adlarıdır və sadəcə bu adlar altında yaşayan düşməndir. O düşmənlər ki, qarşısına çıxan uşağa, qocaya, qadına rəhm etmədən işgəncə verib, gözünü qırpmadan vəhşicəsinə qətlə yetirib. Sonra da bunu digər ermənilərə danışmaqla özünü qəhrəman hesab edib.
Əslində, Qarabağdakı hər bir erməninin əli yüzlərlə azərbaycanlının qanına bulaşıb. Xocalı, Başlıbel, Ballıqaya, Qaradağlı, digər şəhər və kəndlərimizdə kütləvi qırğınlar törədən ermənilər nə vaxtsa ədalət məhkəməsi qarşısında cavab verəcəklərini ağıllarına belə gətirməmişdilər. Amma ilahi ədalət gec də olsa, özünü yetirir və günahsız insanlara rəhm etməyən qatillər ifşa edilir.
"Növbə kimindir?" sualı indi Qarabağın hər yerində səslənir. Tələsməsinlər, hər birinə növbə çatacaq! Elə bir növbə ki, o sıralamadan heç kəs yayına bilməyəcək!
İndi özlərini yazıq və məzlum kimi aparan ermənilər dünyada əzilən xalq imici formalaşdırmaq üçün vay-şüvən qoparır və yalan, iftira dolu bəyanatlarla dünya ictimaiyyətini çaşdırmaq istəyirlər. İndi bütün erməni mətbuatı bir terrorçunun həbsini siyasiləşdirmək üçün hər cür vasitəyə əl atır. Tək Meşəli kəndində 25 nəfərin qətlində iştirak edən bir qatilin cəzasının nədən ibarət olacağı heç kəsdə şübhə doğurmur. 1955-ci ildə Azərbaycanın Qarabağ regionunda anadan olan Vaqif Xaçatryan Azərbaycan Respublikasının qanunları ilə ittiham edilir. Ümid edirik ki, o, layiqli cəzasını alacaq. Bunu Ermənistanda da, Qarabağda da "növbə kimindir?" sualını bir-birilərinə verən adamlar da yaxşı bilir.
İndi erməni cəmiyyətində Vaqifdən "qəhrəman" imici yaratmağa cəhd edənlər onu günahsız "mələk" obrazında təqdim edir.
Ermənistan parlamentinin keçmiş deputatı Naira Zöhrabyan özünün Facebook səhifəsində "qəhrəman" erməninin həbsinə üzüldüyünü və qatili ən azı 20 il və ya ömürlük həbs cəzasının gözlədiyini yazır.
Əli günahsız insanların qanına batan hər bir terrorçu Vaqif Xaçatryanın yanına gələcək.