"20 Yanvar" və Şamaxinka istiqamətində nəzərdə tutulan tunel və digər yol layihələri Bakı şəhərində nəqliyyat sıxlığının azaldılmasına xidmət edir.  xəbər verir ki, bu layihələr 2025–2030-cu illər üzrə nəqliyya
Gümüşün qiyməti 85 dolları keçdi
"Comex" birjasında (Nyu-York Ticarət Birjasının bölməsi) 2026-cı ilin mart ayında çatdırılma üçün gümüş füçerslərinin qiyməti 2026-cı il fevralın 4-dən bəri ilk dəfə olaraq trua unsiyası üçün 85 dolları keçib. xəbə
ADSEA daha bir kəndi içməli su ilə təmin etdi
Göyçayın İkinci Ərəbcəbirli kəndində içməli su təminatı yaxşılaşdırılıb. xəbər verir ki, bölgələrdə içməli su infrastrukturunun yaxşılaşdırılması istiqamətində işlər davam etdirilir. Bu tədbirlər çərçivəsində Göyçay rayonunu
Dövlət İmtahan Mərkəzi ali təhsil müəssisələrinin magistraturalarına 15 fevral 2026-cı il tarixində keçirilmiş qəbul imtahanının qapalı və kodlaşdırıla bilən açıq tipli tapşırıqlar (95 tapşırıq) üzrə nəticələrini elan edib
Sumqayıtda ev yanır
Sumqayıt şəhərinin birinci mikrorayon ərazisində yerləşən yaşayış binasındakı mənzildə yanğın başlayıb. Report-a istinadən xəbər verir ki, əraziyə dərhal Fövqəladə Hallar Nazirliyinin Dövlət Yanğından Mühafizə Xidmətini
Şair Musa Ələkbərli vəfat edib. xəbər verir ki, bu barədə "Yeni Sabah"a onun yaxınları məlumat verib. Qeyd edəki ki, Musa Ələkbərli 1950-ci ildə aprelin 25-də Gədəbəy rayonu, Ataxal kəndində anadan olub. Orta məktəb
Google Gemini' artıq Azərbaycan dilində istifadəçilər üçün əlçatandır
"Google" şirkətinin süni intellekt platforması "Gemini" artıq Azərbaycan dilində istifadəçilər üçün əlçatandır. -ın məlumatına görə, bu barədə "YouTube"un Orta Şərq və Şimali Afrika (MENA) region
Bu ərazilərdə su kəsiləcək - Xəbərdarlıq
Bəzi ərazilərdə su olmayacaq. xəbər verir ki, bu barədə İri Şəhərlərin Birləşmiş Su Təchizatı Xidməti məlumat yayıb. Bildirilib ki, Xətai rayonu, Rəşid Bağırov küçəsi 36 ünvanında üzərində fərdi yaşayış evi inşa olunduğun
"S&P Global Ratings" beynəlxalq reytinq agentliyi Azərbaycanda bank sektorunda tənzimləmə və nəzarət mexanizmlərinin gücləndirilməsi fonunda sektor üzrə sənaye riskinin azaldığını bildirib. KONKRET.azxəbər veri