Paşinyan böyük milli fəlakətdir - Akopyan
"Nikol Paşinyan böyük və dəhşətli bir milli fəlakətdir".
Publika.az erməni mediasına istinadla xəbər verir ki, bunu Ermənistan parlamentinin "Hayastan" fraksiyasının üzvü, "Çiçəklənən Ermənistan" partiyasının lideri Vahe Akopyan deyib. Partiya sədri bildirib ki, Nikol Paşinyanın Qarabağ, danışıqlar prosesi və onun nəticələriilə bağlı dediyi fikirlərin hamısı artıq öz ciddiliyini itirib:
"Bu adamın məqsədi tamam başqadır. Bu substantiv mübahisə deyil. Nikol Paşinyan bilavasitə qarşı tərəfin maraqlarına xidmət edir. Yəni, hər addımı, hər hərəkəti, hər bir fikri ilə Azərbaycanın maraqlarına xidmət göstərir. Hazırkı baş nazir dövlətçiliyimiz üçün əsl fəlakətdir. Bu fəlakətin adı Nikol Paşinyandır. Nikol Paşinyan bizim böyük və dəhşətli fəlakətimizdir. O, dövlət maraqlarının qorunmasına imkan verməyəcək. Elə Araik Arutyunyan da Paşinyanın bir tayıdır".