Paşinyan: Qadınların hərbi xidmətə cəlb edilməsi çox ləng gedir
Paşinyan: Qadınların hərbi xidmətə cəlb edilməsi çox ləng gedirQadınların hərbi xidmətə cəlb edilməsi prosesi son dərəcə ləng gedir.
KONKRET.azArmenian News-a istinadla xəbər verir ki, bu barədə baş naziri Nikol Paşinyan yanvarın 16-da Ermənistan hökumətinin iclasında bildirib.
O deyib: "Çətinliklərin olduğu aydındır. Amma etiraf etməliyik ki, əhalimizin əksəriyyətini qadınlar təşkil edir. Əgər onların potensialından tam istifadə etməsək, o zaman ölkəmizin inkişaf yolunu bağlayacağıq".
Baş nazir müdafiə naziri Suren Papikyandan orduda xidmət edən qadınlara dair sual verib. Sonuncu suala belə cavab verib: "Hərbi xidmətə könüllü getməyə razı olmayan bir nəfər də olsun çağırış olmayıb. Hər çağırış üçün ən azı 2 nəfərimiz var və onların əksəriyyəti xidmətini davam etdirir".
Cavabında Paşinyan vurğulayıb: "Ancaq bizə həndəsi irəliləyiş lazımdır, ən azı 50-100 nəfərlik göstəriciyə çatmalıyıq. Bəli, stereotiplərlə bağlı problemimiz var. Bu istiqamətdə hərəkət etmək üçün bizə aqressiv nəsə lazımdır".