Paşinyanın daha iki adamına Qarabağda "vəzifə" verildi
Paşinyanın daha iki adamına Qarabağda Ermənistanın baş naziri Nikol Paşinyan öz adamlarını Qarabağdakı separatçı qurumda müxtəlif "vəzifələr"ə yerləşdirməyə davam edir.
KONKRET.az xəbər verir ki, bu barədə Ermənistanın "Past" nəşri bildirib.
Belə ki, bu günlərdə Qarabağdakı separatçılar "prezident" yanında antiböhran şurası yaradıb. Şuraya müxalifətçi Tiqran Petrosyan və Hadrut şəhərinin keçmiş meri Vaan Savadyanın da daxil olduğu bildirilir.
"Past" yazır ki, Ermənistan hakimiyyəti ilə isti münasibətləri olan bu adamları baş nazir Paşinyan təyin edib:
"Paşinyan bir tərəfdən Samvel Babayan, digər tərəfdən yuxarıda adı çəkilən şəxslər vasitəsilə Artsaxda qüvvələri balanslaşdırmağa çalışır".
Qəzet onu da yazır ki, son vaxtlar separatçılar "yaxşı ənənə" formalaşdırıblar. Belə ki, yeni vəzifəyə təyin olunanları birinci Paşinyan qəbul edir:
"Xüsusən də bu, Qurgen Nersisyanın "dövlət naziri" təyin edildiyi zaman diqqəti çəkdi. Arutyunyan əvvəlcə onu Paşinyana təqdim etdi, daha sonra isə təyinatı ilə bağlı sərəncam imzaladı".
Qəzetin yazdığına görə, Tiqran Petrosyan və Vaan Savadyan da antiböhran şurasının üzvü "təyin olunmazdan" əvvəl İrəvanda Paşinyanla görüşüblər.//Bakupost