"Qarabağ" Polşadan məğlub qayıdır - YENİLƏNİR
Bu gün "Qarabağ" UEFA Çempionlar Liqasında II təsnifat mərhələsinin ilk oyununa çıxacaq.
KONKRET.az xəbər verir ki, Azərbaycan çempionu Polşa təmsilçisi "Rakuv"la qarşılaşacaq.
Ağdamlılar "Rakuv"la birinci görüşünü Çenstoxovadakı "Miejski" stadionunda keçirəcəklər. Matç Bakı vaxtı ilə saat 22:15-də start götürəcək.
Qeyd edək ki, cavab qarşılaşması isə avqustun 2-də Bakı Olimpiya Stadionunda baş tutacaq.
26 iyul
22:15. "Rakuv" (Polşa) – "Qarabağ" (Azərbaycan)
Baş hakim: Lukas Fandrix (İsveçrə)
Çenstoxova, "Miejski" stadionu
"Rakov": 1 Vladan Kovaçeviç, 4. Stratos Svarnas, 24. Zoran Arseniç, 25. Boqdan Rakovitsan, 7. Fran Tüdor, 8. Ben Lederman, 20. Cin Karlos, 66. Yannis Papanikolau, 30. Vladislav Koçergin, 77. Martsin Tsebulya, 9. Lukaş Zvolinski
Ehtiyat oyunçular: 89. Katsper Beşad, 5. Qustav Berqqren, 6. Şimon Çij, 11. Con Yeboa, 17. Mateuş Vdovyak, 22. Deyan Soresku, 27. Bartoş Novak, 93. Sonni Kittel, 99. Fabian Pyasetski
"Qarabağ": 1. Şahruddin Məhəmmədəliyev, 13. Bəhlul Mustafazadə, 81. Kevin Medina, 44. Elvin Cəfərquliyev, 27. Toral Bayramov, 6. Julio Romao, 8. Marko Yankoviç, 7. Yassin Benzia, 15. Leandro Andrade, 10. Abdullah Zubir, 19. Redon Cica
Ehtiyat oyunçular: 23. Luka Quqeşaşvili, 89. Amin Ramazanov, 4. Rahil Məmmədov, 5. Maksim Medvedev, 11. Adama Diakabi, 17. Hamidu Keyta, 20. Riçard Almeyda, 55. Bədavi Hüseynov, 66. Patrik Andrade, 83. Nihad Quliyev, 90. Nəriman Axundzadə
İlk hissə qolsuz başa çatdı.