"Qarabağ" "Sürix"ə QALİB GƏLDİ - YENİLƏNİB
"Qarabağ" Çempionlar Liqasında (ÇL) növbəti oyununa çıxıb.
KONKRET.az xəbər verir ki, Azərbaycan çempionu bu gün II təsnifat mərhələsində mübarizəyə qoşulub.
I raundda "Lex"i (Polşa) iki oyunun cəmində 5:2 (0:1, 5:1) hesabı ilə üstələyən ağdamlılar bu dəfə "Sürix"i sınağa çəkib. İsveçrə çempionu ilə Tofiq Bəhramov adına Respublika Stadionunda keçirilən ilk qarşılaşma da təmsilçimizin qələbəsi ilə yekunlaşıb.
İbrahima Vadjinin dubl etdiyi oyunda 3:2 hesablı qalibiyyət qazanan Qurban Qurbanovun yetirmələri bir həftə sonra Sürixdəki cavab matçı öncəsi kiçik üstünlük əldə edib.
Qeyd edək ki, bu komandalar arasında cavab oyunu iyulun 27-də keçiriləcək.
21:47
"Qarabağ" və İsveçrənin "Sürix" komandası arasında UEFA Çempionlar Liqasının II təsnifat mərhələsinin ilk oyununda növbəti qol vurulub.
KONKRET.azxəbər verir ki, "Sürix" 85-ci dəqiqədə Kryeziunun penaltidən vurduğu qolla fərqi minimuma endirdi: 3-2.
KONKRET.azxəbər verir ki, qoldan bir dəqiqə sonra "Qarabağ" hesabı 3:1-ə çatdırıb. Vadji dubl edir.
21:17
KONKRET.azxəbər verir ki, matçın 65-ci dəqiqəsində qonaqlar hesab arasındakı fərqi azaldır – 2:1. Yanik Brexer fərqlənir.
KONKRET.azxəbər verir ki, komandamız 36-cı dəqiqədə ikinci dəfə rəqibi mərkəzə dəvət edib.
Bakıda "Qarabağ" və İsveçrənin "Sürix" komandası arasında UEFA Çempionlar Liqasının II təsnifat mərhələsinin ilk oyununda hesab açılıb.
KONKRET.az xəbər verir ki, "köhlən atlar" 17-ci dəqiqədə topu rəqib qapısından keçirib.
"Qarabağ"ın qolunu Kadi Borges vurub.