"Qarabağ"ın bəxtsiz qapıçısı: indi də qolunu sındırdı
"Qarabağ"ın bəxtsiz qapıçısı: indi də qolunu sındırdıAğdamın "Qarabağ" klubunun qolkiperi Şahruddin Məhəmmədəliyev başından aldığı zədədən özünə gəlməmiş qolunu sındırıb.
Publika.az xəbər verir ki, Məhəmmədəliyev Azərbaycan Premyer Liqasının 25-ci turunda "Zirə" ilə oyunda (1:1) zədələnib və matçın 22-ci dəqiqəsində əvəzlənib.
Qolkiperin sağ əli sınıb və ona gips qoyulub. Yaxın günlərdə əməliyyat olunacaq.
Xatırladaq ki, bu yaxınlarda, aprelin 16-da, Premyer Liqanın 23-cü turunda "Səbail"lə oyunda (1:1) qarşı tərəfin oyunçusu Amil Yunanovla toqquşan Şahruddin huşunu itirmişdi.
Sonra qolkiper xatırlayırdı ki, özünə gələndə ilk hiss etdiyi üzündəki qan olub, toqquşma anı isə yadında deyil.
Təxmin edilirdi ki, Məhəmmədəliyev təxminən 1 ay oynamayacaq, ancaq o, təkcə 24-cü tura çıxmadı, onu Emil Balayev əvəzlədi. Aprelin 29-da isə Azərbaycan Kubokunda yarımfinalın cavab görüşündə "Sumqayıt"la oyunda "Qarabağ"ın qapısını Şahruddin qoruyurdu.
İndi isə qapıçının təxminən iki ay meydana çıxa bilməyəcəyi güman edilir.
Ancaq futbolçunun oynamaq həvəsini nəzərə aldıqda deyə bilərik ki, o daha tez sağala bilər.
Məhəmmədəliyev Türkiyə (27 may), Belarus (2 iyun), Moldova (6 iyun) ilə yoldaşlıq görüşlərini buraxa bilər.
Yeri gəlmişkən, qolunu zədələdiyi oyun Məhəmmədəliyev üçün yubiley - Ağdam klubunun heyətində 50-ci matç idi. Oyunun nəticələrinə görə, o, klubun 50 və daha çox oyun keçirmiş qapıçılarının beşliyinə düşüb.
Şahruddin "Qarabağ"da 2015/16 mövsümündən oynayır və indiyədək qapısından 27 qol buraxıb.