Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Vaşinqtonda keçiriləcək Sülh Şurasının ilk iclasında iştirak etmək üçün Amerika Birləşmiş Ştatlarının Prezidenti Donald Trampın dəvəti ilə bu ölkədə işgüzar səfərdədir. xəbə
PKK terror təşkilatının lideri Abdullah Öcalan İmralı həbsxanasında keçirilən görüş zamanı silahlı mübarizənin dayandırıldığını və bundan sonra demokratik siyasətə üstünlük veriləcəyini açıqlayıb. -ın xəbərinə görə, bu barəd
"Münxen Təhlükəsizlik Konfransına ilk dəfə qalib dövlətin rəhbəri kimi, sülh gündəliyi ilə qatıldığını bəyan edən Prezident İlham Əliyevin ətrafında yaradılan kənar informasiya ajiotajı sifarişli idi. Vətəndaşlığın
Bakı Şəhər Statistika İdarəsinə yeni rəis müavini təyin olundu
Dövlət Statistika Komitəsinin (DSK) Bakı Şəhər Statistika İdarəsinə yeni rəis müavini təyin olunub.  xəbər verir ki, -ın əldə etdiyi məlumata görə, bununla bağlı müvafiq əmr imzalanıb. Əmrə əsasən, Gözəlova Məlahət Fami
Ukraynanın danışıqlar üzrə nümayəndə heyəti Cenevrədə Rusiya tərəfinin nümayəndəsi Vladimir Medinski ilə ayrıca görüşün keçirildiyini təsdiqləyib. KONKRET.azxəbər veri ki, Ukrayna nümayəndə heyətinin rəhbəri, Milli Təhlükəsizli
Hüseynov qardaşları erməni lobbisi ilə əlaqəli fondlar tərəfindən maliyyələşdirilirlər
Xəbər verdiyimiz kimi, Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyeva Avropada keçirilən tədbir zamanı jurnalistin təxribat xarakterli sualına sərrast və birbaşa cavab verib. . O, sual ünvanlayan jurnalis
Bu gün Azərbaycan regionun yeganə ölkəsidir ki, düşünülmüş daxili və xarici siyasəti ilə həm inkişaf edir, iqtisadi sistemini təkmilləşdirir, həm də regional təhlükəsizliyin təmin olunması istiqamətində ardıcıl və sisteml