"Sabah"a yeni idman direktoru və məşqçi təyin olunub
"Sabah"a yeni idman direktoru və məşqçi təyin olunub"Sabah" FK-da yeni təyinatlar gerçəkləşib. Ramin Quliyev klubun idman direktoru vəzifəsinə təyin edilib.
Futbolçu karyerası ərzində "Bakı", "Olimpik", "Standart", "Şəfa", "Neftçi" və "Qəbələ" klublarında çıxış etmiş Quliyev Azərbaycan millisinin də üzvü olub. O, ötən ilin oktyabr ayından "Sabah"da məşqçi kimi çalışırdı.
Ukraynalı məşqçi Qleb Platov baş məşqçinin köməkçisi, ispaniyalı mütəxəssis Xesus Pinedo isə fiziki hazırlıq üzrə məşqçi təyin olunub.
Platov karyerası ərzində "Dinamo"nun (Kiyev, Ukrayna) gənclərdən ibarət komandasında, Qətərin U-23 milli komandasında və "Aspire Akademiyası"nda məşqçi kimi çalışıb.
Məşqçilik karyerasına Bilbao "Atletik"inin akademiyasında başlamış Pinedo isə bu günə kimi Qətərin "Aspire Akademiyası"nda, həmçinin "Sestao River" (İspaniya), "Əl-Əhli" (Səudiyyə Ərəbistanı), "Dinamo" (Kiyev, Ukrayna), "Pafos" (Kipr) klublarında və Qətərin əsas və olimpiya yığma komandalarında fəaliyyət göstərib.