Səddam Hüseynin vəkili danışdı: Öldürüləcəyimdən qorxmuşdum, çünki
Səddam Hüseynin vəkili danışdı: Öldürüləcəyimdən qorxmuşdum, çünki"Amerikalıların güclü təzyiqinə məruz qaldım. Düzünü desəm, öldürüləcəyimdən qorxmuşdum, çünki sonuncusu Xamis Ubeydi olmaqla bir neçə vəkil öldürülmüşdü. Hakim məni bir neçə dəfə məhkəmə zalından çıxarmışdı".
Publika.az "RİA Novosti"yə istinadən xəbər verir ki, bu sözləri İraqın sabiq prezidenti Səddam Hüseynin vəkili Büşra Xəlil bildirib.
Onun sözlərinə görə, sonuncu dəfə bir amerikalı ona yaxınlaşıb geri qayıtmaq istəyib-istəmədiyini soruşub: "Biz danışıqları davam etdirdik və sonda o, yenidən məhkəməyə qayıtmaq istəyib-istəmədiyimi soruşdu, mən də "hə" cavabını verdim. Mənə dedi ki, dostlarım kimi susmalıyam. Bu onu deməyə əsas verir ki, onlar məhkəmənin qurama olması üçün hər şeyi ediblər".
Səddam Hüseynin vəkili deyib ki, ABŞ nümayəndələri İraqın keçmiş rəhbərinin müdafiə qrupunun vəkillərinə təzyiq göstərib və xüsusi tribunalın məhkəmə prosesini idarə ediblər: "Onlar hər şeyə cavabdeh olublar və prosesə nəzarəti həyata keçiriblər".