SON DƏQİQƏ: Türkiyədə İranın cəsus şəbəkəsi ƏLƏ KEÇİRİLDİ - VİDEO
Vanda yaşayan keçmiş iranlı hərbçi M.A-nı ölkələrinə qaçırmaq üçün göndərilən 2-si İran cəsusu olmaqla, 8 nəfər 24 sentyabr tarixində keçirilən əməliyyat zamanı yaxalanıblar.
Publika.az xəbər verir ki, bu barədə "TRT Haber" məlumat yayıb.
Bildirilib ki, sözügedən şəxslər Milli Kəşfiyyat Təşkilatı (MİT) və Təhlükəsizlik Qüvvələrinin (Emniyet) birgə keçirdiyi əməliyyat zamanı cinayət başında saxlanılıblar.
Qeyd edilib ki, İran kəşfiyyatçıları M.A-nın qaçırılması üçün 30 min dollarlıq büdcə ilə Vanda cəsus şəbəkəsi yaratmaq istəyiblər.
Məlumata görə, iranlı kəşfiyyatçıların təlimatı ilə M.A-nın həyat yoldaşı M.E-yə qaçırılma əməliyyatına yardım etməsi qarşılığında 10 min dollar təklif edilib. Ona deyilib ki, təklifi qəbul etmədiyi halda İranda yaşayan ailəsinə zərər vurulacaq.
Sentyabrın 24-də, saat 21:00 radələrində hərbçini qaçırmaq üçün iqamətgaha girməyə çalışan İran vətəndaşı S.S və Türkiyə vətəndaşı M.E.A saxlanılıb.
Davam edən əməliyyatla 6 Türkiyə vətəndaşından formalaşan digər şəbəkə üzvləri də ələ keçiriliblər.
Your browser doesnt support video.