"Trendyol"un dəstəyi ilə Azərbaycan rəssamlarının əsərləri Türkiyədə sərgiləndi - FOTOLAR
Dünyanın aparıcı elektron ticarət platformalarından biri və Türkiyəninaparıcı e-ticarət platforması "Trendyol"un dəstəyi ilə azərbaycanlı gənc rəssamlarınəsərləri Türkiyənin ən önəmli mədəniyyət tədbirlərindən biri olan ""BASE2024""də sərgilənib.
azxeber.com xəbər verir ki, 27 noyabr -1 dekabr tarixlərində "Trendyol"un baş sponsorluğu ilə İstanbulda baş tutan sərgidə Türkiyə və Azərbaycandan olan gənc rəssamların əsərlərieyni məkanda sənətsevərlərə nümayiş etdirilib.
Azərbaycanlı gənclərin rəsm əsərləri "BASE 2024"də "Qonaq ölkə Azərbaycan:Gənclərin təsviri incəsənət yaradıcılığına bir baxış" adlı xüsusi bölmədə yeralıb.
Mədəniyyət və incəsənətə verdiyi dəstəklə seçilən şirkətin məqsədiyeni məzun olmuş rəssamların fəaliyyətlərini dəstəkləmək, onlara motivasiyavermək və əl işlərini geniş auditoriyaya çatdırmaqdır.
Türkiyə universitetlərinin təsviri incəsənət fakültələrinin buraxılışsərgisi kimi tanınan "BASE" bu il Azərbaycandanolan 14 gənc rəssamın əsərinə evsahibliyi edib.
Onların arasında Fatimə Babazadə, Fidan Əbilova, Fidan Cəfərli, FidanNazimqızı, Hüseyn Cəlil, İlham Salehli, Jalə Əzizova, Kəfiya Eyvazova, NəzrinMütəllifli, Nigar Süleymanova, Rəvan Cabbarlı, Rüqiyyə Əlili, Şafiq Osmanov vəÜlviyyə Nəbizadənin əsərləri nümayiş olunub. Rəssamlar rəngkarlıqdanfotoqrafiyaya, naxışdan toxuculuğa qədər müxtəlif istiqamətlərdə öz əsərlərinitəqdim ediblər.
Trendyol texnologiyanın gücündən istifadə edərək digər sahələrdəolduğu kimi, mədəniyyət və incəsənət sahəsində də müsbət təsir yaratmağı hədəfləyir."Trendyol"un mədəniyyət sahəsində önəmli layihələrindən olan "Trendyol Sənət"Türkiyənin hər yerindən sənətsevərlərin əsərlərini bir araya gətirir. Layihəvirtual dünyanın yaratdığı fürsətlərdən istifadə edərək sənətkarların zaman vəməkandan asılı olmayaraq sənətə çıxışını təmin edir. Bu layihə ilə platforma150-dən çox rəssam və 1000-ə yaxın sənət əsərini geniş auditoriyaya təqdimedir.
Trendyol artıq üçüncü ildir ki, BASE sərgisinə sponsorluq edir.