Ukrayna millisi Ermənistan komandasını DARMADAĞIN ETDİ - VİDEO + YENİLƏNİB
Ukrayna millisi Ermənistan komandasını DARMADAĞIN ETDİ - VİDEO + YENİLƏNİBUEFA Millətlər Liqası matçında Ukrayna millisi Ermənistan komandasını darmadağın edib.
KONKRET.az xəbər verir ki, oyunda üç qol vurulub. Rəqibin qapısına vurulan qollara Ruslan Malinovski, Saşa Karavaev və Vitali Mikolenko imza atıblar.
Andrey Pyatov üçün bu, Ukrayna millisinin forması ilə son matç olub. Məşhur qolkiper millidə 102 oyun keçirib və beynəlxalq karyerasını başa vurub.
Ukrayna – Ermənistan 3:0
İyunun 11-də futbol üzrə Ukrayna millisi UEFA Millətlər Liqasının ikinci turunda Ermənistanla mübarizə aparacaq.
KONKRET.az xəbər verir ki, Ukrayna millisi Millətlər Liqasının yeni püşkatma mərasimi çərçivəsində ikinci oyununu keçirir.
Andrey Pyatov bu gün Ukrayna millisinin heyətində son oyununu keçirəcəyini açıqlayıb. Əfsanəvi qapıçı "sarı-göylər"in heyətində 102-ci matçını keçirəcək və 37 yaşında beynəlxalq karyerasını başa vuracaq.
Ermənistan İrlandiyada da 1:0 hesabı ilə qalib gəlib, lakin bu kvartetdə çıxış edən Şotlandiyaya (0:2) uduzub.
Ümumilikdə, Ukrayna və Ermənistan yığmalarının yolları tarixdə 8 dəfə kəsişib. Qarşıdurma statistikası: "sarı-göylər"də beş qələbə, üç heç-heçə. Son matç 2003-cü ildə Avro-2004-ün seçimində olub. Daha sonra Ukraynanın 4:3 hesablı qələbəsi müəyyənləşib.
Ermənilər hazırda FİFA reytinqində 92-ci, Ukrayna isə 27-ci yerdədir. Qarşılaşmanı polşalı referi Daniel Stefanski idarə edəcək.
Görüş Polşanın Lodz şəhərində, LKS arenada baş tutacaq. Məhz orada məlum səbəblərdən Ukrayna millisi ev oyunlarını keçirəcək.