"Vətəndaş dövlətdən narazı qalmasın deyə ona havayı diplom verəndə axırı yaxşı qurtarmır
"Bu gün ali məktəbə daxil olanların 90%-dən çoxu universiteti bitirir. Dövlətdən narazı qalan vətəndaşa yalançı diplom verməklə vəziyyət düzəlməz".
"Report" xəbər verir ki, bunu elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev Milli Məclisdə "Ali təhsil haqqında" qanun layihəsi ilə bağlı keçirilən ictimai dinləmədə çıxışı zamanı deyib.
Nazirin sözlərinə görə, ədalətli yanaşma odur ki, diplom ala bilməyənə diplom verilməsin:
"Bolonya sisteminə keçəndən sonra minlərlə saxta diplomu olanları müəyyənləşdirmişik. Misal olaraq, Azərbaycan Tibb Universitetinin rektoru ilə müzakirə etdiyimiz məsələ var idi ki, həkim diplomu alıb harada necə oxuduğu bəlli olmayan şəxslər var".
"Biz işə qəbulda görürük ki, pedoqoji diplom almış məzun müəllimlərin işə qəbul imtahanında minimal bal yığmır. Sual olunur ki, biz bu diplomu ona niyə vermişik?! Həqiqət bundan ibarətdir ki, vətəndaş dövlətdən narazıdır. Biz vətəndaş dövlətdən narazı qalmasın deyə ona havayı diplom verəndə axırı yaxşı qurtarmır. O vətəndaş daim narazı qalır ki, onda mənə bir dənə də iş ver və s. Nə vaxtsa, ona "yox" deməyilik", - deyə elm və təhsil naziri əlavə edib. / azxeber.com
Sosial     Baxılıb: 330   Tarix: 13 mart 2023
Qızılın qiymətində yeni rekord - Bahalaşmaq hansı həddə qədər davam edəcək?
Aprelin 1-də dünya bazarında qızılın qiyməti növbəti dəfə tarixi rekord vurub. xəbər verir ki, London Əmtəə Birjasında qiymətli metalın bir unsiyası 3 150 ABŞ dollarına qədər bahalaşıb. Hazırda isə qiymət 3 130-3 145 AB
Estetik əməliyyat zamanı canlı yayım açan cərrahla bağlı araşdırma başlayıb
Üzgərmə əməliyyatında canlı yayım açan cərrahla bağlı araşdırma başlayıb. Bu barədə Analitik Ekspertiza Mərkəzindən məlumat verilib. "Bu məsələ ilə bağlı məlumatlıyıq. Səhiyyə Nazirliyi Analitik Ekspertiza Mərkəzind
Sarıcalı kəndinə köçən ailələrə evlərin açarları təqdim edilib
Aprelin 2-də doğma yurduna yola salınan köç karvanı Ağdam rayonunun Sarıcalı kəndinə çatıb. "Report"a istinadən xəbər verir ki, bu mərhələdə köçürülən 110 nəfərdən ibarət 28 ailəyə mənzillərin açarları təqdim edilib
Bəzi ərazilərdə qaz olmayacaq
"Zabrat-Buzovna-Türkan" magistral qaz kəmərində, Xəzər rayonu, Binə qəsəbəsində, Suraxanı rayonu, Əmircan qəsəbəsində görüləcək təmir işləri ilə əlaqədar 03.04.2025-ci il saat 09:00-dan etibarən qaz təchizatı dayandırılacaq
Bir 'Məbəd'in bir ömürlük mabədi
Atalarımızdan mənəvi miras qalan deyim vardır ki, bəs "bir gecəlik söhbətin min gecə mabədi var". Burada işlənən "mabəd" ifadəsi davam edən, irəliləyən mənalarındadır. Bizim müqəddəs hesab etdiyimiz el