Xandanyan: "Ərdoğanın Şuşa ilə bağlı son açıqlaması narahatlıq doğurur"
"Praktikada bu cür bəyanatlar və onların ardınca baş verə biləcək hərəkətlər səmərəsizdir və regionda sülh və sabitliyin əldə olunması prosesinə töhfə vermir".
KONKRET.az xəbər verir ki, bunu iyunun 14-də jurnalistlərə müsahibəsində hakim "Mülki Müqavilə" partiyasından olan deputat, Parlamentin Xarici Əlaqələr Daimi Komissiyasının rəhbəri Sarkis Xandanyan Türkiyə prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğanın Şuşada baş konsulluğun açılması ilə bağlı bəyanatını şərh edərkən bildirib.
Onun sözlərinə görə, Ərdoğan bir tərəfdən regionda sabitliyin və sülhün bərqərar olmasının zəruriliyini bəyan edir, digər tərəfdən isə bu prosesə töhfə verməyən bəyanatlar verilir. "Ona görə də bu bəyanat narahatlıq doğurur. Hadisələrin inkişafını izləmək lazımdır", – deyə Xandanyan qeyd edib.
Xatırladaq ki, Türkiyə prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan Azərbaycana səfəri zamanı Ankaranın "istədiyiniz zaman Şuşada baş konsulluq açmağa hazır olduğunu" bildirmişdi.