Zaxarova Paşinyana hədə-qorxu GƏLDİ
"Rusiya sülhməramlılarının Qarabağdan çıxarılması ilə bağlı arqumentlər, xüsusən də oradakı vəziyyət fonunda tamamilə anlaşılmazdır".
KONKRET.azyerli KİV-ə istinadən xəbər verir ki, bunu həftəlik brifinqdə Rusiya Xarici İşlər Nazirliyinin sözçüsü Mariya Zaxarova Nikol Paşinyanın Azərbaycanın Qarabağ iqtisadi rayonunda müvəqqəti yerləşdirilmiş sülhməramlılarla bağlı bəyanatını şərh edərkən bildirib.
"Bu, cənab Paşinyanın istəyidir, amma mən başa düşə bilmirəm? O nə danışır? O, belə olmasını istəyir?", – deyə Zaxarova soruşub.
Onun sözlərinə görə, Ermənistan rəhbərliyi bəzi məsələlərdə tez-tez qeyri-müəyyən mövqedən çıxış edir:
"Hamıya məlumdur ki, rus sülhməramlıları mühüm funksiyaları yerinə yetirirlər. Doğrudanmı bu fəaliyyət Ermənistan rəhbərliyinin nöqteyi-nəzərindən gərəksizdir, arzuolunmazdır və onlar sülhməramlıların getməsini istəyirlər? Təəssüf ki, Ermənistan rəhbərliyi bəzi məsələlərdə tez-tez qeyri-müəyyən mövqedən çıxış edir. Ona görə də biz çox istərdik ki, bu məsələdə heç bir anlaşılmazlıq olmasın".