AFFA 2021-ci il avqustun 1-dək gömrük rüsumlarından azad olundu
AFFA 2021-ci il avqustun 1-dək gömrük rüsumlarından azad olunduAzərbaycan Futbol Federasiyaları Assosiasiyası (AFFA) UEFA 2020 Futbol çempionatının oyunları ilə əlaqədar 2021-ci il avqustun 1-dək gömrük rüsumlarından azad olunub.
Publika.az xəbər verir ki, bu, Prezident İlham Əliyevin bu gün imzaladığı "Azərbaycan Respublikasının Vergi Məcəlləsində dəyişiklik edilməsi haqqında" Azərbaycan Respublikasının 2019-cu il 9 aprel tarixli 1559-VQD nömrəli Qanununun tətbiqi barədə" 2019-cu il 16 may tarixli 698 nömrəli və "Gömrük tarifi haqqında" Azərbaycan Respublikasının Qanununda dəyişiklik edilməsi barədə" Azərbaycan Respublikasının 2019-cu il 9 aprel tarixli 1560-VQD nömrəli Qanununun tətbiqi haqqında" fərmana edilən dəyişiklikdə əksini tapıb.
Fərmana əsasən, Azərbaycan Respublikasında keçirilən UEFA 2019 Avropa Liqasının final oyunu və UEFA 2020 Futbol çempionatının oyunları ilə əlaqədar müvafiq icra hakimiyyəti orqanının müəyyən etdiyi qaydada müvafiq icra hakimiyyəti orqanının müəyyən etdiyi orqandan (qurumdan) təsdiqedici sənəd əldə edən, həmin oyunlarda iştirak edən və ya oyunların təşkilinə və ya keçirilməsinə cəlb olunmuş şəxslər tərəfindən həmin oyunlarla bağlı malların idxalı 2021-ci il avqustun 1-dək gömrük rüsumundan azad edili