Azərbaycanlı idmançı: Mənə 1 milyon mükafat vəd edilib
Azərbaycanlı idmançı: Mənə 1 milyon mükafat vəd edilib"Olimpiadadan sonra mənə Zaporojye bölgəsində 2 otaqlı mənzil verdilər. Tezliklə orada təmir işlərinə başlayacağam".
Bunu Ukraynanı təmsil edən azərbaycanlı yunan-Roma güləşçisi Pərviz Nəsibov Tokio-2020 Yay Olimpiya Oyunlarından sonra aldığı mükafatlar barədə "КП в Украине" nəşrinə müsahibəsində deyib.
Yaponiya paytaxtındakı yarışda gümüş medal qazanmış 23 yaşlı idmançı bildirib ki, Zaporojye meri ona 1 000 000 qrivna mükafat vəd edib: "Vergilər çıxıldıqdan sonra təqribən 800 000 qrivna (1000 qrivna 64 manat - red.) pul qalacaq. Amma hələlik vəsait hesabıma köçürülməyib. Mən də gözləyirəm. Olimpiadadan sonra aldığım 80 000 ABŞ dolları məbləğində mükafatı Nikolayevdə yaşayan valideynlərimə verdim. Onlar mənzil almaq istəyirlər".
Nəsibov Tokio olimpiadasından sonra aylıq məvacibində dəyişiklik olmadığını söyləyib: "Məbləğ hələlik əvvəlki kimi 15 000 qrivnadır. Belə başa düşürəm ki, maaşla bağlı qərar 2022-ci ildən qüvvəyə minəcək. Prezident müavinəti də nəzərdə tutulur. Yaxşı olmalıdır. Alanda sizə deyəcəyəm".
Bir müddətdir ukraynalı qadın güləşçi Yelena Kremzerlə sevgili olan Nəsibov onunla tanışlığından söz açıb. İdmançı toya hazırlaşdığını gizlətməyib: "Biz yeniyetmə yaşlarında - Dünya çempionatına gedəndə tanış olmuşuq. Çox xoşuma gəldi və ona diqqət yetirməyə başladım. Çoxdandır belə qız axtarırdım. O, mənim üçün qeyri-adi idi. İlk baxışdan vuruldum. Yelena isə dost olduğumuzu düşünürdü (gülür - red.). Bu, mənim üçün sevgi, ona görə isə yalnız dostluq idi. Yalnız bir müddətdən sonra mənə qarşı hissləri oyandı. Tezliklə toy olacaq. Olimpiadadan sonra bir az nəfəs alıb bu barədə düşünmək olar".
Sevimli məşğuliyyətlərindən də danışan Nəsibov maraqlı televiziya proqramlarını izləməyi xoşladığını vurğulayıb: "Amma daha çox balıq tutmağı və dincəlməyi sevirəm. Bunlar mənim hobbimdir. Bədənimin və ruhumun dincəldiyi ən sevimli yer isə ata ocağıdır".
Güləşçi sonda "Ukrayna prezidenti Volodimir Zelenskidən nə soruşardınız" sualına bu cür cavab verib: "Mən ona ölkə üçün etdiyi hər şeyə görə yalnız təşəkkürümü bildirərəm. Şəxsən mən liderimizin dəstəyini hiss edirəm. Fəxr edirəm ki, ölkəmizin başında belə bir insan dayanır. Onunla asanlıqla ünsiyyət qura bilərsiniz, açıq və mehribandır. Başqa ölkələrin prezidentləri ilə bu, praktiki olaraq mümkün deyil".
Qeyd edək ki, Pərviz Nəsibov Ağstafa rayonunun Muğanlı kəndində anadan olub.(Report)
Azərbaycanlı idmançı: Mənə 1 milyon mükafat vəd edilibAzərbaycanlı idmançı: Mənə 1 milyon mükafat vəd edilibAzərbaycanlı idmançı: Mənə 1 milyon mükafat vəd edilib/publika.az