Başqasını dələduzluqda suçlayan AMİP funksionerini peşman etdilər - FOTOFAKT
Azərbaycan Milli İstiqlal Partiyası (AMİP) Siyasi Şurasının üzvü Aminə Vəliyeva FB sosial şəbəkə hesabindakı paylaşımına görə kəskin tənqidlərə tuş gəlib.
KONKRET.az xəbər verir ki, A.Vəliyeva Şəmsiyyə Rzayeva adlı bir qadının ondan işə düzəltmək adıyla 10000 (on min) manat məbləğində pul alaraq qaçıb gizləndiyini bildirib. O, adıçəkilən qadını "maşennik" adlandıraraq hər kəsi ehtiyatlı olmağa çağırıb.
Maraqlıdır ki, xanım Vəliyevanın bu paylaşımına sosial şəbəkə istifadəçiləri fərqli münasibət sərgiləyiblər. Əksəriyyət məsələnin mahiyyətindən çox, AMİP funksionerinin statusundakı ciddi qrammatik səhvlərə diqqət yönəldib. "AMİP-in Qadınlar Şurasının sədri öz fikrini doğru-dürüst çatdıra bilmir", "Belə bisavad adamı işə havayı da düzəltmək günahdır" kimi fikirlər səsləndirən izləyicilər partiya yetkilisini tənqid atəşinə tutublar.
A.Vəliyeva bundan sonra dələduz adlandırdığı Şəmsiyyə Rzayeva ilə bağlı xəbərdarlığını səhifəsindən silmək məcburiyyətində qalıb.