"Bu sənədin Azərbaycana verilməsinə dair şübhələr var" - Armen Aşotyan
"Nikolun bu gün sülh müqaviləsi ilə bağlı bəyanatı erməni xalqının arxasınca konspirativ sövdələşməyə hazırlıq olmaqla yanaşı, daha bir detalı ehtiva edir".
KONKRET.az xəbər verir ki, bunu Ermənistanın müxalifətdə olan Respublika partiyasının vitse-prezidenti Armen Aşotyan öz Facebook səhifəsində yazıb.
O, bəyanatdan bir parçanı xatırladıb: "Ermənistan Respublikası Azərbaycanla sülh və münasibətlərin qurulması haqqında müqavilə layihəsinin növbəti mərhələsi çərçivəsində işləri başa çatdırıb. Ermənistan öz təkliflərini Azərbaycan tərəfinə çatdırıb. Təkliflər dedikdə, öz təkliflərimizlə dolu sənəd layihəsini nəzərdə tuturuq. Sənədi ATƏT-in Minsk qrupunun həmsədr ölkələrinə də göndərmişik".
Armen Aşotyan bildirib ki, Nikolun sözlərindən sonra sözügedən sənədin dünən Ararat Mirzoyanın Türkiyəyə səfəri zamanı Azərbaycana verilməsinə əsaslı şübhələr var.