Daha 3 terrorçu Türkiyə ordusuna TƏSLİM OLDU
Aparılan təbliğat-təşviqat işləri nəticəsində daha üç PKK terrorçusu Türkiyə təhlükəsizlik qüvvələrinə təslim olub.
Publika.az Anadolu Agentliyinə istinadla xəbər verir ki, araşdırma nəticəsində təslim olan terrorçuların 2014-2016-cı illərdə terror təşkilatlarına qoşulduqları, son dövrlər Suriya və İraqda fəaliyyət göstərdikləri məlum olub. Bildirilir ki, bununla cari ildə Türkiyə təhlükəsizlik qüvvələrinə könüllü olaraq təslim olan terrorçuların sayı 160-a çatıb.
Qeyd edək ki, Türkiyə hökuməti hazırda terrorizmə qarşı üç istiqamətdə mübarizə aparır: qanunsuz fəaliyyətlərin qarşısını almaq üçün güc tətbiqi, vətəndaşların köməyi ilə terrorçuların yerinin müəyyən edilməsi, xüsusilə narkotik vasitələrin qanunsuz dövriyyəsinin qarşısının alınması ilə maliyyə kanallarının kəsilməsi və təbliğat-təşviqat üsulu. Hər dörd üsul yetərincə nəticələr verməkdədir. Daxili işlər naziri Süleyman Soylunun verdiyi məlumata görə, hazırda ölkə ərazisində cəmi 181 terrorçu qalıb.