"Dəfələrlə beynəlxalq arenada səs-küyə səbəb olub" - Avstriyada Qurban Qurbanov haqda yazdılar
Eyni komandanı ən uzun müddət çalışdıran məşqçilərin siyahısı açıqlanıb.
KONKRET.az xəbər verir ki, Avstriyanın "Laola1" portalının tərtib etdiyi 25 nəfərlik siyahıda (yalnız əsas liqadan 3-cü liqaya qədər olan çempionatlarda və hazırda işə davam edən mütəxəssislər – red.) "Qarabağ"ın çalışdırıcısı Qurban Qurbanovun adı da yer alıb. 50 yaşlı mütəxəssis beşinci pillədədir.
"Sadəcə, toxunulmaz olan əfsanələr var. Məsələn, "Qarabağ"da Qurban Qurbanov. O, 1992-ci ilin sentyabrında Azərbaycan millisinin ilk beynəlxalq oyununda meydanda olub. 2006-cı ilə qədər yığma komandada çıxış edib və indi də qol sayına görə millidə əlçatmazdır. 2008-ci ildən baş məşqçisi olduğu "Qarabağ"la dəfələrlə beynəlxalq arenada səs-küyə səbəb olub. Onun komandası hətta Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinə vəsiqə qazanıb. 2017-ci ilin noyabrından 2018-ci ilin dekabrına kimi Qurbanov həm də Azərbaycan yığmasına rəhbərlik edib", – deyə mütəxəssis barədə qeyd olunub.
Siyahının ilk pilləsində 1982-ci ildən İtaliyanın "Virtus Verona" klubunun baş məşqçisi və sahibi Luici Freskodur. İlk "3-lük"də Stiven Bakster ("Krusayder", Şimali İrlandiya, 2005-ci ildən) və Suet-Fai Li ("Uinq Yi", Honkonq, 2006-cı ildən) də yer alıb.