"Deyə bilmərəm ki, biz bu gün Ermənistanın təhlükəsizliyinə zəmanət veririk" - Paşinyan
"Deyə bilmərəm ki, bu gün biz Ermənistanın təhlükəsizliyinə zəmanət veririk".
KONKRET.az xəbər verir ki, bu sözləri Ermənistanın baş naziri Nikol Paşinyan Almaniyanın erməni icması ilə görüşdə deyib.
"Mən deyə bilmərəm ki, biz bu gün, xüsusən də geosiyasi zəlzələlərin, hadisələrin baş verdiyi bir şəraitdə ölkəmizin təhlükəsizliyinə təminat vermişik. Bu şərtlər altında çox təhlükəli bir mühitdəyik. Ancaq digər tərəfdən, bu təhlükəsizlik mühitini idarə etmək baxımından nə etmək lazım olduğuna dair bir fikrimiz var. Sülh gündəmi bizim üçün çox vacibdir. Başa düşürük ki, bu, bizim üçün asan hekayə deyil. çoxlu risklər var, sülh anlayışı təkcə bizdən asılı deyil. Ona görə də, diplomatik prosesin bütün məqsədi və mənası bunu həyata keçirməkdən ibarət olmalıdır", – deyə Paşinyan bildirib.
Ermənistanın baş naziri etiraf edib ki, ölkəsi çox çətin və təhlükəli dövr yaşayır.
"Mövcud çətinliklərin öhdəsindən gəlmək üçün bizə maksimum ciddilik və çeviklik lazımdır. Problemlərimiz xarici mühit və təhlükəsizliklə bağlıdır və biz bu narahatlığı ilk növbədə beynəlxalq platformalarda paylaşırıq", deyə baş nazir əlavə edib.