Göz sağlamlığı üçün VACİB MƏSLƏHƏTLƏR
Göz sağlamlığı yaşla və qidalanma vərdişləri ilə əlaqədar zamanla zəifləyə bilər. -a istinadən xatırladır ki, görmə problemlərinin qarşısını almaq üçün düzgün qidalanma mühüm rol oynayır. Gözlər gün ərzində mavi işıq, ultrabənövşəy
Gecə saatlarında təzyiqin yüksəlməsini həkimlər gündüz artımından daha təhlükəli proses hesab edirlər. Normalda təzyiq gecələr azalmalıdır, çünki bu zaman bədən rahatlaşır. Lakin çox insanlar qan təzyiqinin yüksəldiyi gec
Şirniyyatlardan necə imtina edək?
Dietoloq-məsləhətçi, ANO Elmi Mərkəzinin direktor müavini Aleksey Kabanov şirniyyata olan aludəçiliyi necə aradan qaldıra biləcəyimizi açıqlayıb. KONKRET. -a istinadən xəbər verir ki, o, bu barədə ilə söhbətində danışıb
Ən ölümcül xərçəng növü AÇIQLANDI
Tanınmış melanomanın kölgəsində daha çox yayılmış və ölümcül bir xərçəng növü diqqətdən kənarda qalıb. -a istinadən xəbər verir ki, Melanoma bütün xərçəng növləri arasında ən təhlükəlilərdən biridir və hər il on minlərl
Dubay şokoladı təhlükəli ola bilər: Yeni ARAŞDIRMA
Altı fərqli şokolad çubuğu üzərində aparılan araşdırmalar məyusedici nəticələr verib. Dubay şokoladının populyarlığı eksklüzivlik və sosial media tendensiyaları sayəsində artır, lakin müstəqil testlər keyfiyyətin həmişə yüksə
Qusardakı "dərman" biabırçılığı ilə bağlı İLK AÇIQLAMA: "Genefonda təhlükədir, ona görə də..."
Qusar Rayon Mərkəzi Xəstəxanasında xəstələrə vaxtı keçmiş dərmanların verilməsi ilə bağlı faktların mediada yayılması cəmiyyətdə birmənalı qarşılanmayıb və narahatlığa səbəb olub. Vatsap yazışmalarından da aydın olur ki
Arıqlamağın ən sağlam yolu
Pukyonq Milli Universitetinin alimləri su aerobikasının artıq çəkiyə və bel ölçüsünə qarşı mübarizədə effektiv və sağlam bir üsul olduğunu aşkar ediblər. -a istinadən xəbər verir ki, bu təlim xüsusilə 45 yaş və daha yuxar
Kardioloq qan təzyiqi ilə bağlı təhlükəli mifi dağıdır.   E- -a istinadən xəbər verir ki, kardioloq Diana Novikova qan təzyiqi ilə bağlı yanlış inanclara aydınlıq gətirib. O, Telegram kanalında bəzi insanların yüksək təzyiq
Qəhvə və yaşıl çaydan daha yaxşı beyini gücləndirən İÇKİ
İntellektual fəaliyyətlə məşğul olan insanlar beyin və sinir sisteminin fəaliyyətini daim stimullaşdırmalıdırlar. Adətən enerji çatışmazlığı, diqqət və güc itkisini qəhvə və yaşıl çay ilə kompensasiya edirlər, çünki bu içkilərd